Tammer-Shakin turnaus 9.-10.9.2006

Tasapisteessä olevat ovat tässä taulukossa normaalin (Buchhola, Sonneborn-Berger) vertailun mukaisessa järjestyksessä, kilpailussa on saatettu käyttää muuta vertailujärjestystä.

A-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  
                                     selo                             selo

   1 Kalle Niemi TuTS                2359  +10 + 3 + 5 = 2 +17    4,5 2374  
   2 Jyrki Kiltti TammerSh           2233  + 3 =11 + 8 = 1 + 5    4,0 2251  
   3 Jari Järvenpää TammerSh         2092  - 2 - 1 +11 + 8 +10    3,0 2101  
   4 Tero Lehtimäki VammSK           1899  = 6 =10 =14 + 9 = 7    3,0 1916  
   5 Leo Tolonen VammSK              2298  +11 = 8 - 1 +10 - 2    2,5 2277  
   6 Janne Järvenpää TammerSh        1903  = 4 - 7 +12 =14 =15    2,5 1898  
   7 Juha Mäki TammerSh              1937  - 8 + 6 -10 +21 = 4    2,5 1930  
   8 Rami Taipale SeinSK             1921  + 7 = 5 - 2 - 3 =11    2,0 1939  
   9 Markku Iivonen TammerSh         1885  =12 +15 -17 - 4 =21    2,0 1865  
  10 Ari Savola PSY                  1948  - 1 = 4 + 7 - 5 - 3    1,5 1945  
  11 Martti Mujunen KarhTS           1982  - 5 = 2 - 3 =17 = 8    1,5 1972  
  12 Olli Helander VammSK            1880  = 9 -17 - 6 =24 -19    1,0 1831  

B-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  
                                     selo                             selo

  13 Antti Laurila JyS               1787  +22 =24 =15 +19 =14    3,5 1831  
  14 Samuli Nieminen SalSK           1855  =17 +19 = 4 = 6 =13    3,0 1871  
  15 Bo Jäderholm TSY                1825  +24 - 9 =13 +20 = 6    3,0 1844  
  16 Marko Koivumäki EurSK           1738  =18 +26 -19 =22 +23    3,0 1766  
  17 Henri Pohjala VammSK            1878  =14 +12 + 9 =11 - 1    3,0 1910  
  18 Matti Valli VirtS               1739  =16 +20 -21 =31 =26    2,5 1737  
  19 Seppo Pihlajamäki TammerSh      1828  =21 -14 +16 -13 +12    2,5 1826  
  20 Pekka Köykkä TammerSh           1771  +23 -18 =24 -15 +30    2,5 1768  
  21 Pekka Pesonen HSK               1827  =19 =22 +18 - 7 = 9    2,5 1830  
  22 Vesa Seppelin KokkSK            1809  -13 =21 =23 =16 =24    2,0 1787  
  23 Pauli Hakaniemi JämSS           1772  -20 =31 =22 +30 -16    2,0 1742  
  24 Tom Smeds RikSha                1816  -15 =13 =20 =12 =22    2,0 1798  

C-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  
                                     selo                             selo

  25 Marko Löyttyniemi NoPy          1471  =29 +28 +34 -26 +32    3,5 1541  
  26 Erkki Latvio TSY                1688  =31 -16 +27 +25 =18    3,0 1695  
  27 Kimmo Ailasmaa EurSK            1606  =28 =30 -26 +32 +33    3,0 1609  
  28 Juha Vuorinen TammerSh          1586  =27 -25 =29 +36 +35    3,0 1571  
  29 Janne Hytönen Remi              1581  =25 -34 =28 +35 +36    3,0 1568  
  30 Saku Huiskonen TampY            1629  +34 =27 +31 -23 -20    2,5 1644  
  31 Joonas Hakaniemi JämSS          1636  =26 =23 -30 =18 +34    2,5 1651  
  32 Tero Savola PSY                 1305  =33 +35 +36 -27 -25    2,5 1316  
  33 Timo Silvasti TampY             1462  =32 +36 +35 -34 -27    2,5 1439  
  34 Olli Multala TammerSh           1608  -30 +29 -25 +33 -31    2,0 1570  
  35 Veli-Pekka Roivainen TammerSh   1141  +36 -32 -33 -29 -28    1,0 1134  
  36 Juha Hirvonen Remi              1045  -35 -33 -32 -28 -29    0,0 1014