IFS-turnaus Tampereella 6.-8.1.2006

Tasapisteessä olevat ovat tässä taulukossa normaalin (Buchhola, Sonneborn-Berger) vertailun mukaisessa järjestyksessä, kilpailussa on saatettu käyttää muuta vertailujärjestystä.

A-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   6   pist uusi  KP
                                     selo                                 selo

   1 Mika Karttunen JyS              2484  + 7 + 9 = 3 = 2 + 4 + 6    5,0 2487  85
   2 Mikko Niemi VammSK              2088  = 8 + 6 +10 = 1 = 3 = 4    4,0 2127  69
   3 Miikka Mäki-Uuro MatSK          2422  = 9 +10 = 1 = 4 = 2 = 7    3,5 2401  59
   4 Sauli Alho VammSK               2158  +10 = 7 + 9 = 3 - 1 = 2    3,5 2178  61
   5 Vesa Toikkanen MatSK            2067  - 6 +11 =20 =10 = 8 +14    3,5 2075  57
   6 Heini Puuska SalSK              2041  + 5 - 2 +12 = 7 =11 - 1    3,0 2054  50
   7 Harri Laakso RikSha             2109  - 1 = 4 = 8 = 6 + 9 = 3    3,0 2124  52
   8 Kari Rauramaa RikSha            2075  = 2 =20 = 7 - 9 = 5 +19    3,0 2074  50
   9 Jari Järvenpää TammerSh         2127  = 3 - 1 - 4 + 8 - 7 =10    2,0 2122  37
  10 Aarne Saastamoinen JoeSK        2189  - 4 - 3 - 2 = 5 +18 = 9    2,0 2161  34

B-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   6   pist uusi  KP
                                     selo                                 selo

  11 Jyrki Ojanen AS                 2024  =20 - 5 +13 +24 = 6 +21    4,0 2039  62
  12 Mikko Kurkijärvi MatSK          1974  =14 +13 - 6 =18 +15 +17    4,0 2000  62
  13 Pekka Kaatiala TammerSh         1972  =17 -12 -11 +23 =36 +28    3,0 1960  45
  14 Tom Eriksson AS                 1973  =12 +17 =19 =15 =22 - 5    3,0 1974  46
  15 Jukka Harju TammerSh            1943  +16 =18 -24 =14 -12 +36    3,0 1939  46
  16 Olavi Niemi JyS                 1940  -15 -24 +28 -22 +35 +25    3,0 1923  45
  17 Rami Taipale SeinSK             1947  =13 -14 +27 =36 +25 -12    3,0 1934  44
  18 Marko Tauriainen TammerSh       1987  =19 =15 +29 =12 -10 =20    3,0 1991  47
  19 Voitto Särkilahti TammerSh      2008  =18 =29 =14 =20 +24 - 8    3,0 2002  46
  20 Marko Puhtila AS                2015  =11 = 8 = 5 =19 -21 =18    2,5 2000  41

C-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   6   pist uusi  KP
                                     selo                                 selo

  21 Erkki Pursiainen Taraus         1856  =28 +22 +23 +29 +20 -11    4,5 1921  70
  22 Laura Savola PSY                1931  -29 -21 +31 +16 =14 +24    3,5 1939  54
  23 Seppo Pihlajamäki TammerSh            +31 +32 -21 -13 =27 +29    3,5 1861  54
  24 Simo Leisti KarhTS              1898  +26 +16 +15 -11 -19 -22    3,0 1913  49
  25 Ari Savola PSY                  1798  +30 -27 +37 +26 -17 -16    3,0 1817  46
  26 Markko Keto-Tokoi AS            1907  -24 =28 -36 -25 +31 +42    2,5 1868  38
  27 Risto Karttinen TammerSh        1845  =32 +25 -17 =31 =23 -35    2,5 1825  38
  28 Teppo Perä KurVi                1886  =21 =26 -16 +32 =29 -13    2,5 1876  38
  29 Juha Mäki TammerSh              1931  +22 =19 -18 -21 =28 -23    2,0 1899  34
  30 Erkki Latvio TSY                1799  -25 -37 =34 +38 -40 -41    1,5 1726  24
  31 Juhani Matilainen JyS           1823  -23 +40 -22 =27 -26 -34    1,5 1774  25
  32 Esa Tuominen HeinSK             1834  =27 -23 -35 -28 -34 -38    0,5 1735  12

D-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   6   pist uusi  KP
                                     selo                                 selo

  33 Osmo Särkilahti MatSK           1526  -39 =50 +52 +44 +41 +51    4,5 1593  54
  34 Jouko Tolonen LahS              1661  +42 =43 =30 =40 +32 +31    4,5 1753  62
  35 Markku Raitanen JyS             1774  +38 -36 +32 +37 -16 +27    4,0 1820  58
  36 Tero Lehtimäki VammSK           1788  =40 +35 +26 =17 =13 -15    3,5 1834  51
  37 Markku Iivonen TammerSh               +43 +30 -25 -35 +42 =40    3,5 1743  48
  38 Antti Laurila TammerSh          1733  -35 +39 =40 -30 +48 +32    3,5 1748  46
  39 Olli Multala TammerSh           1569  +33 -38 -48 +53 -46 +54    3,0 1543  37
  40 Hannu Lahtinen TammerSh         1798  =36 -31 =38 =34 +30 =37    3,0 1786  41
  41 Tuomas Turto TammerSh           1635  +44 -42 -45 +46 -33 +30    3,0 1619  40
  42 Jaakko Yrjölä MäntSK            1646  -34 +41 =43 +45 -37 -26    2,5 1637  34
  43 Eerikki Maula TammerSh          1664  -37 =34 =42 =48 -45 +44    2,5 1629  34
  44 Martti Mäensivu VammSK          1638  -41 -45 =50 -33 -47 -43    0,5 1495  10

E-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   6   pist uusi  KP
                                     selo                                 selo

  45 Isto Tuominen NoPy              1522  +47 +44 +41 -42 +43 +48    5,0 1640  63
  46 Aki Niivee MäntSK               1399  +51 +55 +53 -41 +39 -47    4,0 1481  47
  47 Juha Vuorinen TammerSh          1509  -45 -53 +54 +50 +44 +46    4,0 1541  47
  48 Joona Tuominen HeinSK           1498  +53 +52 +39 =43 -38 -45    3,5 1547  43
  49 Julius Rauramaa MatSK           1338  -54 +51 +56 -55 =53 +50    3,5 1379  39
  50 Pasi Ringbom TammerSh           1459  +55 =33 =44 -47 +52 -49    3,0 1468  37
  51 Perttu Paarlahti MäntSK         1374  -46 -49 +55 +56 +54 -33    3,0 1375  34
  52 Erkki Nikkola NoPy              1462  +56 -48 -33 +54 -50 +55    3,0 1446  34
  53 Marko Löyttyniemi NoPy          1491  -48 +47 -46 -39 =49 +56    2,5 1446  30
  54 Kari Tolonen TammerSh           1333  +49 +56 -47 -52 -51 -39    2,0 1317  24
  55 Toivo Heinonen HartSK           1436  -50 -46 -51 +49 +56 -52    2,0 1371  24
  56 Meeri Mäensivu VammSK                 -52 -54 -49 -51 -55 -53    0,0 1244   6