Helsingin mestaruus 27.12.2008-6.1.2009

M-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                      vanha     1    2    3    4    5    6    7    8    9   pist uusi
                                         selo                                                      selo
    
   1 Jukka Tuovinen SSK                  2109  +  9 +  2 =  8 +  5 =  7 -  4 =  6 + 10 =  3    6,0 2150
   2 Tommi Luukkonen JyS                 2299  +  3 -  1 +  5 -  4 + 10 -  9 +  8 +  7 +  6    6,0 2291
   3 Mika Ebeling MatSK                  2262  -  2 =  5 =  4 + 10 +  9 +  8 +  7 =  6 =  1    6,0 2263
   4 Antti Nokso-Koivisto TuTS           2176  -  7 +  6 =  3 +  2 -  5 +  1 + 10 =  9 =  8    5,5 2190
   5 Alexey Sofiev I-HSK                 2088  -  6 =  3 -  2 -  1 +  4 + 10 +  9 =  8 +  7    5,0 2115
   6 Teemu Pudas ESK                     2230  +  5 -  4 + 10 -  9 +  8 =  7 =  1 =  3 -  2    4,5 2209
   7 Ralf Rehn SalSK                     2189  +  4 + 10 =  9 =  8 =  1 =  6 -  3 -  2 -  5    4,0 2169
   8 Juha Riipinen Hm-93                 2063  + 10 +  9 =  1 =  7 -  6 -  3 -  2 =  5 =  4    4,0 2076
   9 Antero Alhava LeppSisu              2088  -  1 -  8 =  7 +  6 -  3 +  2 -  5 =  4 = 10    3,5 2085
  10 Tauno Turtiainen HSK                2014  -  8 -  7 -  6 -  3 -  2 -  5 -  4 -  1 =  9    0,5 1958

A1-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                      vanha     1    2    3    4    5    6    7    8    9   pist uusi
                                         selo                                                      selo
    
   1 Teemu Miettinen G                   1974  =  4 - 10 +  3 =  7 +  5 +  6 =  2 =  9 V  8    6,0 1995
   2 Stefan Kyburz I-HSK                 1903  -  5 +  6 + 10 +  9 +  8 +  4 =  1 =  3 =  7    5,5 1981
   3 Lauri Kangas Pässi                  1989  +  8 +  4 -  1 + 10 +  7 +  5 -  6 =  2 +  9    5,5 2025
   4 Jorma Haanpää RikSha                1971  =  1 -  3 +  7 -  5 +  6 -  2 +  9 =  8         4,0 1960
   5 Esa Auvinen ES-78                   1912  +  2 -  9 -  8 +  4 -  1 -  3 =  7      +  6    3,5 1906
   6 Juho Pelto SalSK                    1985  = 10 -  2 =  9 +  8 -  4 -  1 +  3 +  7 -  5    3.5 1960
   7 Timo Munukka ESK                    1968  +  9 =  8 -  4 =  1 -  3      =  5 -  6 =  2    3,0 1933
   8 Eero Patola KäpSK                   1842  -  3 =  7 +  5 -  6 -  2 +  9      =  4 L  1    3,0 1858
   9 Erkki Korhonen Me-Ra                1872  -  7 +  5 =  6 -  2      -  8 -  4 =  1 -  3    2,0 1835
  10 Panu Kilpelä I-HSK                  2062  =  6 +  1 -  2 -  3 L  9 L  7 L  8 L  5 L  4    1,5 2041
Huom. Panu Kilpelän tulokset on poistettu häntä vastaan pelanneiden pisteistä, koska Kilpelä keskeytti sairastumisen vuoksi ennen kuin oli pelannut vähintään puolet peleistä.

A2-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                      vanha     1    2    3    4    5    6    7    8    9   pist uusi
                                         selo                                                      selo
    
   1 Daniel Ebeling MatSK                1841  +  7 +  4 =  3 =  5 =  6 -  2 +  8 + 10 +  9    6,5 1931
   2 Ville Mäkinen HSK                   1931  + 10 =  5 +  9 =  6 -  7 +  1 +  4 =  8 =  3    6,0 1956
   3 Risto Karttinen TammerSh            1891  =  5 +  6 =  1 -  8 + 10 =  9 +  7 =  4 =  2    5,5 1918
   4 Vihtori Immonen I-HSK               1931  +  6 -  1 +  8 + 10 +  9 +  7 -  2 =  3 -  5    5,5 1941
   5 Wilhelm Järnefelt ESK               1829  =  3 =  2 +  6 =  1 +  8 - 10 -  9 =  7 +  4    5,0 1873
   6 Kari Teräsalo Hm-93                 1862  -  4 -  3 -  5 =  2 =  1 +  8 + 10 -  9 +  7    4,0 1856
   7 Reijo Taipale SalSK                 1849  -  1 =  8 + 10 +  9 +  2 -  4 -  3 =  5 -  6    4,0 1848
   8 Mauno Kangas I-HSK                  1875  +  9 =  7 -  4 +  3 -  5 -  6 -  1 =  2 + 10    4,0 1863
   9 Tom Smeds RikSha                    1891  -  8 - 10 -  2 -  7 -  4 =  3 +  5 +  6 -  1    2,5 1828
  10 Tomi Tocklin SalSK                  1926  -  2 +  9 -  7 -  4 -  3 +  5 -  6 -  1 -  8    2,0 1833

Senioriryhmä

 Nro Nimi ja seura                      vanha     1    2    3    4    5    6    7    8    9   pist uusi
                                         selo                                                      selo
    
   1 Ilkka Kanko HSK                     2227  +  7 +  6 +  5 +  2 + 10 +  8 =  3 +  4 V  9    8,5 2249
   2 Harri Hurme SSK                     2250  +  8 +  3 -  4 -  1 +  7 +  6 +  5 +  9 + 10    7,0 2243
   3 Pentti Jalo KäpSK                   1797  =  5 -  2 = 10 +  8 +  9 =  4 =  1 -  7 +  6    5,0 1841
   4 Seppo Lyly KS-58                    1878  =  6 -  5 +  2 + 10 -  8 =  3 +  9 -  1 +  7    5,0 1891
   5 Petri Saharinen KäpSK               1817  =  3 +  4 -  1 +  7 -  6 +  9 -  2 + 10 -  8    4,5 1838
   6 Martti Laitinen SSK                 1712  =  4 -  1 =  7 -  9 +  5 -  2 + 10 +  8 -  3    4,0 1760
   7 Seppo Järvinen LauttSK              1956  -  1 =  9 =  6 -  5 -  2 + 10 =  8 +  3 -  4    3,5 1909
   8 Simo Kukkonen I-HSK                 1807  -  2 - 10 =  9 -  3 +  4 -  1 =  7 -  6 +  5    3,0 1779
   9 Juhani Pitkänen EtVaS               1807  + 10 =  7 =  8 +  6 -  3 -  5 -  4 -  2 L  1    3,0 1781
  10 Seppo Tiensuu ES-78                 1494  -  9 +  8 =  3 -  4 -  1 -  7 -  6 -  5 -  2    1,5 1520

B1-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                      vanha     1    2    3    4    5    6    7   pist uusi
                                         selo                                            selo
    
   1 Harry Juselius G                    1673  +  5 -  6 =  7 +  4 +  8 +  3 =  2    5,0 1751
   2 Henry Mannberg Remi                 1707  =  4 +  8 =  3 =  7 +  5 +  6 =  1    5,0 1770
   3 Timo Akkanen KäpSK                  1744  +  8 +  7 =  2 =  5 -  6 -  1 +  4    4,0 1751
   4 Jouko Miikkulainen I-HSK            1800  =  2 +  5 =  6 -  1 =  7 +  8 -  3    3,5 1767
   5 Marko Koivumäki LoimSK              1756  -  1 -  4 +  8 =  3 -  2 +  7 +  6    3,5 1740
   6 Erkki Tikka I-HSK                   1649  =  7 +  1 =  4 -  8 +  3 -  2 -  5    3,0 1658
   7 Pekka Turkka HSK                    1665  =  6 -  3 =  1 =  2 =  4 -  5 =  8    2,5 1646
   8 Juha Hyvärinen KUSK                 1713  -  3 -  2 -  5 +  6 -  1 -  4 =  7    1,5 1633

B2-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                      vanha     1    2    3    4    5    6    7   pist uusi
                                         selo                                            selo
    
   1 Jukka Tiusanen SSK                  1470  +  2 +  7 -  3 +  9 +  4 -  5 +  6    5,0 1556
   2 Mikko Manninen SSK                  1636  -  1 =  9 =  7 + 12 +  8 +  3 +  5    5,0 1628
   3 Pertti Lindholm HyvSK               1491  + 10 +  5 +  1 =  4 -  6 -  2 +  8    4,5 1528
   4 Kai Backman I-HSK                   1519  + 11 =  8 +  5 =  3 -  1 =  6 +  9    4,5 1535
   5 Veikko Byysing I-HSK                1495  + 12 -  3 -  4 +  7 + 10 +  1 -  2    4,0 1501
   6 Henry Lagergren HSK                 1530  -  8 - 10 + 12 + 11 +  3 =  4 -  1    3,5 1476
   7 Tenho Bäckström HSK                 1527  =  9 -  1 =  2 -  5 = 12 + 10 + 11    3,5 1482
   8 Ulf-Peter Lindholm                  1414  +  6 =  4 -  9 = 10 -  2 + 11 -  3    3,0 1407
   9 Yrjö Kilpi OSS                      1408  =  7 =  2 +  8 -  1 - 11 + 12 -  4    3,0 1406
  10 Matias Riikonen *KJ/Engl.k.         1229  -  3 +  6 = 11 =  8 -  5 -  7 + 12    3,0 1289
  11 Tommi Laine *KJ/Ressu               1345  -  4 + 12 = 10 -  6 +  9 -  8 -  7    2,5 1330
  12 Erkka Jaakkola                            -  5 - 11 -  6 -  2 =  7 -  9 - 10    0,5 1296