REGERINGEN

FOGH RASMUSSEN 3   23.11.2007 - 5.4.2009 V+KF

ÆNDRINGER 10.9.2008

Statsminister Anders Fogh Rasmussen v 23.11.2007 -

5.4.2009

Økonomi- og erhvervsmiminister Bendt Bendtsen kf 23.11.2007 -

10.9.2008

  Økonomi- og erhvervsmiminister Lene Espersen kf 10.9.2008 -

5.4.2009

Udenrigsminister Per Stig Møller kf 23.11.2007 -

5.4.2009

Finansminister Lars Løkke Rasmussen v 23.11.2007 -

7.4.2009

Beskæftigelsesminister Claus Hjort Frederiksen v 23.11.2007 -

7.4.2009

Justitsminister Lene Espersen kf 23.11.2007 -

10.9.2008

  Justitsminister Brian Mikkelsen kf 10.9.2008 -

5.4.2009

Kulturminister Brian Mikkelsen kf 23.11.2007 -

10.9.2008

  Kulturminister Carina Christensen kf 10.9.2008 -

5.4.2009

Skatteminister Kristian Jensen v 23.11.2007 -

5.4.2009

Undervisningsminister Bertel Haarder v 23.11.2007 -

5.4.2009

Velfærdsminister og minister for ligestilling Karen Jespersen v 23.11.2007 -

7.4.2009

Minister for videnskab,teknologi og udvikling Helge Sander v 23.11.2007 -

5.4.2009

Minister for utviklingsbistand Ulla Tørnæs v 23.11.2007 -

5.4.2009

Forsvarsminister Søren Gade v 23.11.2007 -

5.4.2009

Minister for fødevarer,landbrug og fiskeri Eva Kjer Hansen v 23.11.2007 -

5.4.2009

Klima- og energiminister Connie Hedegaard kf 23.11.2007 -

5.4.2009

Transportminister Carina Christensen kf 23.11.2007 -

10.9.2008

  Transportminister Lars Barfoed kf 10.9.2008 -

5.4.2009

Minister for sundhed og forebyggelse Jakob Axel Nielsen kf 23.11.2007 -

5.4.2009

Minister for flygtninge,indvadrere,intergration og kirke Birthe Rønn Hornbech v 23.11.2007 -

5.4.2009

Miljøminister Troels Lund Poulsen v 23.11.2007 -

5.4.2009