HOL1
                                                            

De Nederlandse kabinetten van 1901 tot 1945

Kuyper Meester Heemskerk Cort van der Linden
Ruys Ruys 2 Colijn De Geer
Ruys 3 Colijn 2 Colijn 3 Colijn 4
Colijn 5 De Geer 2 Gerbrandy Gerbrandy 2
Gerbrandy 3      

De Nederlandse kabinetten van 1848 tot 1901

 

 

 

 

 

 

 

KABINET    KUYPER

1.8.1901 - 16.8.1905

ARP+KATH

MUTATIES 25.9.1902,12.12.1902,16.3.1903 en 22.4.1905

Voorzitter van de ministerraad

Abraham Kuyper

arp

31.7.1901

-

15.8.1905

Minister van Buitenlandse Zaken

Robert Melvil baron van Lynden

arp

1.8.1901

-

9.3.1905

  Minister van Buitenlandse Zaken a.i.

Abraham George Ellis

-

9.3.1905

-

22.4.1905

   Minister van Buitenlandse Zaken

Willem van Weede van Berencamp

-

22.4.1905

-

7.8.1905

    Minister van Buitenlandse Zaken a.i.

Abraham George Ellis

-

7.8.1905

-

16.8.1905

Minister van Justitie

Johannes Aloysius Loeff

kath

1.8.1901

-

16.8.1905

Minister van Binnenlandse Zaken

Abraham Kuyper

arp

31.7.1901

-

16.8.1905

Minister van FinanciŽn

Johannes .Harte van Tecklenburg

kath

1.8.1901

-

16.8.1905

Minister van Oorlog

Johannes W.Bergansius

kath

1.8.1901

-

16.8.1905

Minister van Marine

Gerhardus Kruys

-

1.8.1901

-

12.12.1902

  Minister van Marine a.i.

Johannes W.Bergansius

kath

12.12.1902

-

16.3.1903

   Minister van Marine

Abraham George Ellis

-

16.3.1903

-

16.8.1905

Minister van Waterstaat,Handel en Nijverheid

Joannes Ch.de Marez Oijens

arp

1.8.1901

-

16.8.1905

Minister van KoloniŽn

Jhr Titus van Asch van Wijck

arp

1.8.1901

-

9.9.1902

  Minister van KoloniŽn a.i.

Johannes W.Bergansius

kath

9.9.1902

-

24.9.1902

   Minister van KoloniŽn

Alexander W.F.Idenburg

arp

25.9.1902

-

16.8.1905

KABINET   MEESTER

17.8.1905 - 11.2.1908

LIB (LU+VDB)
MUTATIES 8.4.1907 en 5.8.1907

Voorzitter van de ministerraad

Theodoor Herman de Meester

lu

15.8.1905

-

11.2.1908

Minister van Buitenlandse Zaken

Jhr D.A.W. van Tets van Goudriaan

-

14.8.1905

-

12.2.1908

Minister van Justitie

Edward Ellis van Raalte

vdb

14.8.1905

-

12.2.1908

Minister van Binnenlandse Zaken

Pieter Rink

lu

14.8.1905

-

12.2.1908

Minister van FinanciŽn

Theodore Herman de Meester

lu

15.8.1905

-

12.2.1908

Minister van Oorlog

Hendrik Pieter Staal

lu

17.8.1905

-

8.4.1907

  Minister van Oorlog

Willem Frederik ridder van Rappard

-

8.4.1907

-

12.2.1908

Minister van Marine

Wiliam James Cohen Stuart

lib

1.8.1901

-

5.8.1907

  Minister van Marine

Jan Wentholt

-

5.8.1907

-

12.2.1908

Minister van Waterstaat,Handel en Nijverheid

Jacobus Kraus

lu

17.8.1905

-

1.7.1906

Minister van Waterstaat

Jacobus Kraus

lu

1.7.1906

-

12.2.1908

Minister van Landbouw,Handel en Nijverheid

Jacob Dirk Veegens

vdb

9.9.1905

-

12.2.1908

Minister van KoloniŽn

Dirk Fock

lu

14.8.1905

-

12.2.1908

KABINET   HEEMSKERK

12.2.1908 - 29.8.1913

ARP+KATH

MUTATIES 21.1.1909,27.7.1909,16.8.1909,7.6.1910,4.11.1911 en 14.5.1912

Voorzitter van de ministerraad

Theodorus Heemskerk

arp

11.2.1908

-

29.8.1913

Minister van Buitenlandse Zaken

Jhr Renť de Marees van Swinderen

-

12.2.1908

-

29.8.1913

Minister van Justitie

Antonius Petrus L.Nelissen

kath

12.2.1908

-

11.5.1910

  Minister van Justitie a.i

Theodorus Heemskerk

arp

11.5.1910

-

7.6.1910

   Minister van Justitie

Edmond Robert Hubert Regout

kath

7.6.1910

-

18.1.1913

    Minister van Justitie a.i

Theodorus Heemskerk

arp

18.1.1913

-

29.8.1913

Minister van Binnenlandse Zaken

Theodorus Heemskerk

arp

11.2.1908

-

29.8.1913

Minister van FinanciŽn

Maximilian Kolkman

kath

12.2.1908

-

29.8.1913

Minister van Oorlog

Frederik Henri Alexander Sabron

-

12.2.1908

-

27.7.1909

  Minister van Oorlog

Wouter Cool

-

27.7.1909

-

4.1.1911

   Minister van Oorlog

Hendrikus Colijn

arp

4.1.1911

-

29.8.1913

Minister van Marine

Jan Wentholt

-

12.2.1908

-

14.5.1912

  Minister van Marine a.i.

Hendrikus Colijn

arp

14.5.1912

-

29.8.1913

Minister van Waterstaat

Jean Gustave Stanislas Bevers

kath

12.2.1908

-

5.1.1909

  Minister van Waterstaat a.i.

Aritius Sybrandus Talma

arp

5.1.1909

-

21.1.1909

   Minister van Waterstaat

Louis Hubert Willem Regout

kath

21.1.1909

-

8.2.1908

Minister van Landbouw,Handel en Nijverheid

Aritius Sybrandus Talma

arp

12.2.1908

-

29.8.1913

Minister van KoloniŽn a.i.

Theodorus Heemskerk

arp

12.2.1908

-

20.5.1908

  Minister van KoloniŽn

Alexander W.F.Idenburg

arp

20.5.1908

-

16.8.1909

   Minister van KoloniŽn

Jan Hendrik de Waal Malefijt

arp

16.8.1909

-

29.8.1913

KABINET   CORT VAN DER LINDEN

29.8.1913 - 9.9.1918

LIB+CHU

MUTATIES 24.10.1914,8.2.1916,2.2.1917,15.6.1917 en 19.11.1917

Voorzitter van de ministerraad

Pieter Willem Cort van der Linden

-

29.8.1913

-

9.9.1918

Minister van Buitenlandse Zaken a.i.

Pieter Willem Cort van der Linden

-

29.8.1913

-

27.9.1918

  Minister van Buitenlandse Zaken

Jhr John Loudon

-

27.9.1918

-

9.9.1918

Minister van Justitie

Bastiaan Ort

-

29.8.1913

-

9.9.1918

Minister van Binnenlandse Zaken

Pieter Willem Cort van der Linden

-

29.8.1913

-

27.9.1918

Minister van FinanciŽn

Antonij Ewoud Jan Bertling

-

29.8.1913

-

24.10.1914

  Minister van FinanciŽn

Marie Willem Frederik Treub

vdb

24.10.1914

-

8.2.1916

   Minister van FinanciŽn

Anton van Gijn

lib

8.2.1916

-

22.2.1917

    Minister van FinanciŽn

Marie Willem Frederik Treub

-

22.2.1917

-

9.9.1918

Minister van Oorlog

Nicolass Bosboom

lib

29.8.1913

-

15.5.1917

  Minister van Oorlog a.i.

Jean Jacquet Rambonnet

-

15.5.1917

-

15.6.1917

   Minister van Oorlog

Jhr Bonifacius Cornelis de Jonge

chu

15.6.1917

-

9.9.1918

Minister van Marine

Jean Jacquet Rambonnet

-

29.8.1913

-

28.6.1918

  Minister van Marine a.i.

Jhr Bonifacius Cornelis de Jonge

chu

28.6.1918

-

9.9.1918

Minister van Waterstaat

Cornelis Lely

lu

29.8.1913

-

9.9.1918

Minister van Landbouw,Handel en Nijverheid

Marie Willem Frederik Treub

vdb

29.8.1913

-

24.10.1914

  Minister van Landbouw,Handel en Nijverheid a.i.

Marie Willem Frederik Treub

vdb

24.10.1914

-

19.11.1914

   Minister van Landbouw,Handel en Nijverheid

Robert Evert Posthuma

-

19.11.1914

-

9.9.1918

Minister van KoloniŽn

Thomas Bastiaan Pleyte

vdb

29.8.1913

-

9.9.1918

KABINET   RUYS

9.9.1918 - 18.9.1922

KATH+ARP+CHU

MUTATIES 17.4.1919,13.11.1919,31.3.1920 en 28.7.1921

Voorzitter van de ministerraad

Jhr Ch.J.M.Ruys de Beerenbrouck

kath

9.9.1918

-

18.9.1922

Minister van Buitenlandse Zaken

Jhr Herman Adriaan van Karnebeck

-

9.9.1918

-

18.9.1922

Minister van Justitie

Theodorus Heemskerk

arp

9.9.1918

-

18.9.1922

Minister van Binnenlandse Zaken

Jhr Ch.J.M.Ruys de Beerenbrouck

kath

9.9.1918

-

18.9.1922

Minister van FinanciŽn

Simon de Vries

arp

9.9.1918

-

28.7.1921

  Minister van FinanciŽn

Jhr Dirk Jan de Geer

chu

28.7.1921

-

18.9.1922

Minister van Onderwijs,Kunsten en Wetenschappen

Johannes Theodoor de Visser

chu

25.9.1918

-

18.9.1922

Minister van Oorlog

George A.A.Alting von Geusau

kath

9.9.1918

-

5.1.1920

  Minister van Oorlog a.i.

Jhr Ch.J.M.Ruys de Beerenbrouck

kath

5.1.1920

-

31.3.1920

   Minister van Oorlog

Willem Frederik Pop

-

31.3.1920

-

28.7.1921

    Minister van Oorlog

Jannes Johannes C.van Dijk

arp

28.7.1921

-

18.9.1922

Minister van Marine

George A.A.Alting von Geusau

kath

9.9.1918

-

16.9.1918

  Minister van Marine

Willem Naudin ten Cate

-

16.9.1918

-

20.2.1919

   Minister van Marine a.i.

Jhr Ch.J.M.Ruys de Beerenbrouck

kath

20.2.1919

-

17.4.1919

    Minister van Marine

Hendrik Biljeveld

arp

17.4.1919

-

5.1.1920

     Minister van Marine a.i.

Hendrik Albert van Ijsselsteyn

-

5.1.1920

-

31.3.1920

      Minister van Marine

Willem Frederik Pop

-

31.3.1920

-

28.7.1921

       Minister van Marine

Jannes Johannes C.van Dijk

arp

28.7.1921

-

18.9.1922

Minister van Waterstaat

Adrianus Antoni Henri  W.KŲnig

kath

9.9.1918

-

18.9.1922

Minister van Arbeid

Petrus Josephus M.Aalberse

kath

25.9.1918

-

18.9.1922

Minister van Landbouw,Nijverheid en Handel

Hendrik Albert van Ijsselsteyn

-

9.9.1918

-

13.9.1922

  Minister van Landbouw,Nijverheid en Handel a.i.

Jhr Ch.J.M.Ruys de Beerenbrouck

kath

13.9.1922

-

18.9.1922

Minister van KoloniŽn

Alexander W.F.Idenburg

arp

9.9.1918

-

13.11.1919

  Minister van KoloniŽn

Simon de Graaff

-

13.11.1919

-

18.9.1922

KABINET   RUYS 2

18.9.1922 - 4.8.1925

KATH+ARP+CHU

MUTATIES 24.9.1922 en  11.8.1923.

Voorzitter van de ministerraad

Jhr Ch.J.M.Ruys de Beerenbrouck

kath

18.9.1922

-

3.8.1925

Minister van Buitenlandse Zaken

Jhr Herman Adriaan van Karnebeck

-

18.9.1922

-

4.8.1925

Minister van Justitie

Theodorus Heemskerk

arp

18.9.1922

-

4.8.1925

Minister van Binnenlandse Zaken

Jhr Ch.J.M.Ruys de Beerenbrouck

kath

18.9.1922

-

24.9.1922

  Minister van Binnenlandse Zaken en Landbouw

Jhr Ch.J.M.Ruys de Beerenbrouck

kath

24.9.1922

-

4.8.1925

Minister van Onderwijs,Kunsten en Wetenschappen

Johannes Theodoor de Visser

chu

18.9.1922

-

4.8.1925

Minister van FinanciŽn

Jhr Dirk Jan de Geer

chu

18.9.1922

-

11.8.1923

  Minister van FinanciŽn

Hendrikus Colijn

arp

11.8.1923

-

4.8.1925

Minister van Oorlog

Jannes Johannes C.van Dijk

arp

18.9.1922

-

4.8.1925

Minister van Marine

Evert Pieter Westerveld

-

18.9.1922

-

4.8.1925

Minister van Waterstaat

Gererdus Jacobus van Swaay

kath

18.9.1922

-

4.8.1925

Minister van Landbouw,Nijverheid en Handel a.i.

Jhr Ch.J.M.Ruys de Beerenbrouck

kath

18.9.1922

-

24.9.1922

Minister van Arbeid

Petrus Josephus M.Aalberse

kath

18.9.1922

-

24.9.1922

  Minister van Arbeid,Handel en Nijverheid

Petrus Josephus M.Aalberse

kath

24.9.1922

-

4.8.1925

Minister van KoloniŽn

Simon de Graaff

-

18.9.1922

-

4.8.1925

KABINET   COLIJN

4.8.1925 - 8.3.1926

ARP+KATH+CHU

MUTATIE 26.9.1925.

Voorzitter van de ministerraad

Hendrikus Colijn

arp

4.8.1925

-

8.3.1926

Minister van Buitenlandse Zaken

Jhr Herman Adriaan van Karnebeck

-

4.8.1925

-

8.3.1926

Minister van Justitie

Jan Schokking

chu

4.8.1925

-

8.3.1926

Minister van Binnenlandse Zaken en Landbouw

Jhr Dirk Jan de Geer

chu

4.8.1925

-

8.3.1926

Minister van Onderwijs,Kunsten en Wetenschappen

Victor Henri Rutgers

arp

4.8.1925

-

8.3.1926

Minister van FinanciŽn

Hendrikus Colijn

arp

4.8.1925

-

8.3.1926

Minister van Oorlog

Johan M.J.H.Lambooy

kath

4.8.1925

-

8.3.1926

Minister van Marine a.i.

Johan M.J.H.Lambooy

kath

4.8.1925

-

8.3.1926

Minister van Waterstaat

Max C.E.Bongaerts

kath

4.8.1925

-

8.3.1926

Minister van Arbeid,Handel en Nijverheid

Dionysius A.P.N.Koolen

kath

4.8.1925

-

8.3.1926

Minister van KoloniŽn a.i.

Hendrikus Colijn

arp

4.8.1925

-

26.9.1925

  Minister van KoloniŽn

Charles J.I.M.Welter

kath

26.9.1925

-

8.3.1926

KABINET   DE GEER

8.3.1926 - 10.8.1929

CHU+KATH+ARP

MUTATIES 24.4.1926,1.4.1927 en 1.9.1928

Voorzitter van de ministerraad

Jhr Dirk Jan de Geer

chu

8.3.1926

-

8.8.1929

Minister van Buitenlandse Zaken

Jhr Herman Adriaan van Karnebeck

-

8.3.1926

-

1.4.1927

  Minister van Buitenlandse Zaken

Jhr Frans Beelaerts van Blokland

chu

1.4.1927

-

10.8.1929

Minister van Justitie

Jan Donner

arp

8.3.1926

-

10.8.1929

Minister van Binnenlandse Zaken en Landbouw

Johanes Benedictus Kan

-

8.3.1926

-

10.8.1929

Minister van Onderwijs,Kunsten en Wetenschappen

Marius A.M.Waszink

kath

8.3.1926

-

10.8.1929

Minister van FinanciŽn

Jhr Dirk Jan de Geer

chu

8.3.1926

-

10.8.1929

Minister van Oorlog

Louis Anne van Roijen

-

8.3.1926

-

24.4.1926

  Minister van Oorlog

Johan M.J.H.Lambooy

kath

24.4.1926

-

1.9.1928

Minister van Marine a.i.

Louis Anne van Roijen

-

8.3.1926

-

24.4.1926

  Minister van Marine a.i.

Johan M.J.H.Lambooy

kath

24.4.1926

-

1.9.1928

   Minister van Defensie

Johan M.J.H.Lambooy

kath

1.9.1928

-

3.7.1929

Minister van Waterstaat

Hendrik van der Vegte

arp

8.3.1926

-

10.8.1929

Minister van Arbeid,Handel en Nijverheid

Joseph R.Slotemaker de BruÔne

chu

8.3.1926

-

10.8.1929

Minister van KoloniŽn

Jacob Christian Koningsberger

-

8.3.1926

-

10.8.1929

KABINET   RUYS 3

10.8.1929 - 26.5.1933

KATH+ARP+CHU

MUTATIES 1.5.1932 en .20.4.1933

Voorzitter van de ministerraad

Jhr Ch.J.M.Ruys de Beerenbrouck

kath

10.8.1929

-

26.5.1933

Minister van Buitenlandse Zaken

Jhr Frans Beelaerts van Blokland

chu

10.8.1929

-

20.4.1933

  Minister van Buitenlandse Zaken a.i.

Jhr Ch.J.M.Ruys de Beerenbrouck

kath

20.4.1933

-

26.5.1933

Minister van Justitie

Jan Donner

-

10.8.1929

-

26.5.1933

Minister van Binnenlandse Zaken en Landbouw

Jhr Ch.J.M.Ruys de Beerenbrouck

kath

10.8.1929

-

1.5.1932

  Minister van Binnenlandse Zaken

Jhr Ch.J.M.Ruys de Beerenbrouck

kath

1.5.1932

-

26.5.1933

Minister van Onderwijs,Kunsten en Wetenschappen

Jan Terpstra

arp

10.8.1929

-

26.5.1933

Minister van FinanciŽn

Jhr Dirk Jan de Geer

chu

10.8.1929

-

26.5.1933

Minister van Waterstaat

Paul Johan Reymer

kath

10.8.1929

-

26.5.1933

Minister van Arbeid,Handel en Nijverheid

Timotheus Josephus Verschuur

kath

10.8.1929

-

1.5.1932

  Minister van Economische Zaken en Arbeid

Timotheus Josephus Verschuur

kath

1.5.1932

-

26.5.1933

Minister van Defensie

Laurentius N.Deckers

kath

10.8.1929

-

26.5.1933

Minister van KoloniŽn

Simon de Graaff

-

10.8.1929

-

26.5.1933

KABINET   COLIJN 2

26.5.1933 - 31.7.1935

ARP+KATH+CHU+LIB

MUTATIES 15.6.1934,15.3.1935,18.5.1935 en 6.6.1935

Voorzitter van de ministerraad

Hendrikus Colijn

arp

26.5.1933

-

31.7.1935

Minister van Buitenlandse Zaken

Jhr Andries Cornelis Dirk de Graeff

-

26.5.1933

-

31.7.1935

Minister van Justitie

Josephus R.H.van Schaik

kath

26.5.1933

-

31.7.1935

Minister van Binnenlandse Zaken

Jacob Adriaan de Wilde

arp

26.5.1933

-

31.7.1935

Minister van Onderwijs,Kunsten en Wetenschappen

Hendrik Pieter Marchant

vdb

26.5.1933

-

18.5.1935

  Min.van Onderwijs,Kunsten en Wetenschappen a.i.

Joseph R.Slotemaker de BruÔne

chu

18.5.1935

-

31.7.1935

Minister van FinanciŽn

Pieter Jacobus Oud

vdb

26.5.1933

-

31.7.1935

Minister van Defensie

Laurentius N.Deckers

kath

26.5.1933

-

31.7.1935

Minister van Waterstaat

Ir.Jacob Adriaan Kalff

lsp

26.5.1933

-

13.1.1935

  Minister van Waterstaat a.i.

Hendrikus Colijn

ar

14.1.1935

-

15.3.1935

   Minister van Waterstaat

Otto C.A.van Lidth de Jeude

lsp

15.3.1935

-

31.7.1935

Minister van Economische Zaken en Arbeid

Timotheus Josephus Verschuur

kath

26.5.1933

-

8.6.1933

  Minister van Economische Zaken

Timotheus Josephus Verschuur

kath

8.6.1933

-

17.4.1934

   Minister van Economische Zaken a.i.

Hendrikus Colijn

arp

17.4.1934

-

25.6.1934

    Minister van Economische Zaken

Maximilien P.L.van Steenberge

kath

25.6.1934

-

6.6.1935

     Minister van Economische Zaken

Henri C.J.H. Gelissen

kath

6.6.1935

-

31.7.1935

  Minister van Soziale Zaken

Joseph R.Stotemaker de BruÔne

chu

12.6.1933

-

31.7.1935

Minister van KoloniŽn

Hendrikus Colijn

arp

26.5.1933

-

31.7.1935

KABINET   COLIJN 3

31.7.1935 - 24.6.1937

ARP+KATH+CHU+LIB

MUTATIES 2.9.1935

Voorzitter van de ministerraad

Hendrikus Colijn

arp

31.7.1935

-

24.6.1937

Minister van Buitenlandse Zaken

Jhr Andries Cornelis Dirk de Graeff

-

31.7.1935

-

24.6.1937

Minister van Justitie

Josephus R.H.van Schaik

kath

31.7.1935

-

24.6.1937

Minister van Binnenlandse Zaken

Jacob Adriaan de Wilde

arp

31.7.1935

-

24.6.1937

Minister van Onderwijs,Kunsten en Wetenschappen

Joseph R.Stotemaker de BruÔne

chu

31.7.1935

-

24.6.1937

Minister van FinanciŽn

Pieter Jacobus Oud

vdb

31.7.1935

-

24.6.1937

Minister van Defensie

Laurentius N.Deckers

kath

31.7.1935

-

2.9.1935

  Minister van Defensie a.i.

Hendrikus Colijn

arp

2.9.1935

-

24.6.1937

Minister van Waterstaat

Jhr Otto C.A.van Lidth de Jeude

lsp

31.7.1935

-

24.6.1937

Minister van Economische Zaken

Henri C.J.H. Gelissen

kath

31.7.1935

-

2.9.1935

  Minister van Handel,Nijverheid en Scheepvaart

Henri C.J.H. Gelissen

kath

2.9.1935

-

24.6.1937

  Minister van Landbouw en Visserij

Laurentius N.Deckers

kath

2.9.1935

-

24.6.1937

Minister van Soziale Zaken

Marcus Slingenberg

vdb

31.7.1935

-

24.6.1937

Minister van KoloniŽn

Hendrikus Colijn

arp

31.7.1935

-

24.6.1937

KABINET   COLIJN 4

24.6.1937 - 25.7.1939

ARP+KATH+CHU

MUTATIES 1.10.1937 en 19.5.1939

Minister-president

Hendrikus Colijn

arp

24.6.1937

-

25.7.1939

Minister van Algemene Zaken

Hendrikus Colijn

arp

8.7.1937

-

25.7.1939

Minister van Buitenlandse Zaken a.i.

Hendrikus Colijn

arp

24.6.1937

-

1.10.1937

  Minister van Buitenlandse Zaken

Jacob A.N.Patijn

-

1.10.1937

-

25.7.1939

Minister van Justitie

Carvens M.J.F.Geseling

kath

24.6.1937

-

25.7.1939

Minister van Binnenlandse Zaken

Hendrik van Boeijen

chu

24.6.1937

-

25.7.1939

Minister van Onderwijs,Kunsten en Wetenschappen

Joseph R.Slotemaker de BruÔne

chu

24.6.1937

-

25.7.1939

Minister van FinanciŽn

Jacob Adriaan de Wilde

arp

24.6.1937

-

19.5.1939

  Minister van FinanciŽn a.i.

Hendrikus Colijn

arp

19.5.1939

-

25.7.1939

Minister van Defensie

Jannes Johannes C.van Dijk

arp

24.6.1937

-

25.7.1939

Minister van Waterstaat

Johannes A.M.van Buuren

-

24.6.1937

-

25.7.1939

Minister van Handel,Nijverheid en Scheepvaart

Maximilien P.L.van Steenberge

kath

24.6.1937

-

15.7.1937

Minister van Landbouw en Visserij a.i.

Maximilien P.L.van Steenberge

kath

24.6.1937

-

15.7.1937

  Minister van Economische Zaken

Maximilien P.L.van Steenberge

kath

15.7.1937

-

25.7.1939

Minister van Soziale Zaken

Carl P.M.Romme

kath

24.6.1937

-

25.7.1939

Minister van KoloniŽn

Charles J.I.M.Welter

kath

24.6.1937

-

25.7.1939

KABINET   COLIJN 5

25.7.1939 - 10.8.1939

ARP+LIB+CHU

Minister-president

Hendrikus Colijn

arp

25.7.1939

-

10.8.1939

Minister van Algemene Zaken

Hendrikus Colijn

arp

25.7.1939

-

10.8.1939

Minister van Buitenlandse Zaken

Jacob A.N.Patijn

-

25.7.1939

-

10.8.1939

Minister van Justitie

Johannes Anthonie de Visser

chu

25.7.1939

-

10.8.1939

Minister van Binnenlandse Zaken

Hendrik van Boeijen

chu

25.7.1939

-

10.8.1939

Minister van Onderwijs,Kunsten en Wetenschappen

Bertram J.O.Schrieke

-

25.7.1939

-

10.8.1939

Minister van FinanciŽn

Christiaan Wilhelm Bodenhausen

-

25.7.1939

-

10.8.1939

Minister van Defensie

Jannes Johannes C.van Dijk

arp

25.7.1939

-

10.8.1939

Minister van Waterstaat

Jhr Otto C.A.van Lidth de Jeude

lsp

25.7.1939

-

10.8.1939

Minister van Economische Zaken a.i.

Hendrikus Colijn

arp

25.7.1939

-

10.8.1939

Minister van Soziale Zaken

Marinus Hendrikus Damme

-

25.7.1939

-

10.8.1939

Minister van KoloniŽn

Cornelis van den Bussche

-

25.7.1939

-

10.8.1939

KABINET   DE GEER 2

10.8.1939 - 3.9.1940

CHU+KATH+ARP+SDAP+LIB

MUTATIES 9.5.1940.

Minister-president

Jhr Dirk Jan de Geer

chu

10.8.1939

-

3.9.1940

Minister van Algemene Zaken a.i.

Jhr Dirk Jan de Geer

chu

10.8.1939

-

3.9.1940

Minister van Buitenlandse Zaken

Eelco van Kleffens

-

10.8.1939

-

3.9.1940

Minister van Justitie

Pieter Sjoerd Gerbrandy

arp

10.8.1939

-

3.9.1940

Minister van Binnenlandse Zaken

Hendrik van Boeijen

chu

10.8.1939

-

3.9.1940

Minister van Onderwijs,Kunsten en Wetenschappen

Gerrit Bolkenstein

vdb

10.8.1939

-

3.9.1940

Minister van FinanciŽn

Dirk Jan de Geer

chu

10.8.1939

-

3.9.1940

Minister van Defensie

Adriaan Q.H.Dyxhoorn

-

10.8.1939

-

3.9.1940

Minister van Waterstaat

Johan Wilhelm Albarda

sdap

10.8.1939

-

3.9.1940

Minister van Economische Zaken

Maximilien P.L.van Steenberge

kath

10.8.1939

-

9.5.1940

  Minister van Handel,Nijverheid en Scheepvaart

Maximilien P.L.van Steenberge

kath

9.5.1940

-

3.9.1940

  Minister van Landbouw en Visserij

Arie Adriaan van Rhijn

chu

9.5.1940

-

3.9.1940

Minister van Soziale Zaken

Jan van den Tempel

sdap

10.8.1939

-

3.9.1940

Minister van KoloniŽn

Charles J.I.M.Welter

kath

10.8.1939

-

3.9.1940

KABINET   GERBRANDY

in Exil

3.9.1940 - 27.7.1941

ARP+CHU+KATH+SDAP+LIB

MUTATIES 1.5.1941 en 12.6.1941.

Minister-president

Pieter Sjoerd Gerbrandy

arp

3.9.1940

-

27.7.1941

Minister van Algemene Zaken a.i.

Hendrik van Boeijen

chu

3.9.1940

-

27.7.1941

Minister van Buitenlandse Zaken

Eelco van Kleffens

-

3.9.1940

-

27.7.1941

Minister van Justitie

Pieter Sjoerd Gerbrandy

arp

3.9.1940

-

27.7.1941

Minister van Binnenlandse Zaken

Hendrik van Boeijen

chu

3.9.1940

-

27.7.1941

Minister van Onderwijs,Kunsten en Wetenschappen

Gerrit Bolkenstein

vdb

3.9.1940

-

27.7.1941

Minister van FinanciŽn

Jhr Dirk Jan de Geer

chu

3.9.1940

-

27.7.1941

Minister van Defensie

Adriaan Q.H.Dyxhoorn

-

3.9.1940

-

12.6.1941

  Minister van Defensie a.i.

Hendrik van Boeijen

chu

12.6.1941

-

27.7.1941

Minister van Waterstaat

Johan Wilhelm Albarda

sdap

3.9.1940

-

27.7.1941

Minister van Handel,Nijverheid en Scheepvaart

Maximilien P.L.van Steenberge

kath

3.9.1940

-

27.7.1941

Minister van Landbouw en Visserij

Arie Adriaan van Rhijn

chu

3.9.1940

-

1.5.1941

  Minister van Landbouw en Visserij a.i.

Maximilien P.L.van Steenberge

chu

1.5.1941

-

27.7.1941

Minister van Soziale Zaken

Jan van den Tempel

sdap

3.9.1940

-

27.7.1941

Minister van KoloniŽn

Charles J.I.M.Welter

kath

3.9.1940

-

27.7.1941

KABINET   GERBRANDY 2

in Exil

27.7.1941 - 23.2.1945

ARP+CHU+KATH+SDAP+LIB

MUTATIES 17.11.1941,31.12.1941,8.1-9.12.1942,31.5.1944 en 7.11.1944

Minister-president

Pieter Sjoerd Gerbrandy

arp

27.7.1941

-

23.2.1945

Minister van Algemene Zaken a.i.

Hendrik van Boeijen

chu

27.7.1941

-

31.5.1944

Minister van Algemene Zaken

Hendrik van Boeijen

chu

31.5.1944

-

23.2.1945

Minister voor Algemene Oorlogsvoering

Pieter Sjoerd Gerbrandy

arp

21.5.1942

-

23.2.1945

Minister van Buitenlandse Zaken

Eelco van Kleffens

-

27.7.1941

-

23.2.1945

Minister van Justitie

Pieter Sjoerd Gerbrandy

arp

27.7.1941

-

21.2.1942

  Minister van Justitie

Johannes Regnerus van Angeren

kath

21.2.1942

-

11.7.1944

   Minister van Justitie

Gerrit Jan van Heuven Goedhart

-

11.7.1944

-

23.2.1945

Minister van Binnenlandse Zaken

Hendrik van Boeijen

chu

27.7.1941

-

31.5.1944

  Minister van Binnenlandse Zaken

Jacob Albertus Burger

sdap

31.5.1944

-

27.1.1945

Minister van Binnenlandse Zaken a.i.

Hendrik van Boeijen

chu

27.1.1945

-

23.2.1945

Minister van Onderwijs,Kunsten en Wetenschappen

Gerrit Bolkenstein

vdb

27.7.1941

-

23.2.1945

Minister van FinanciŽn a.i.

Maximilien P.L.van Steenberge

kath

27.7.1941

-

17.11.1941

  Minister van FinanciŽn a.i.

Johan Wilhelm Albarda

sdap

17.11.1941

-

9.12.1942

   Minister van FinanciŽn

Johannes van den Broek

-

9.12.1942

-

23.2.1945

Minister van Oorlog a.i.

Hendrik van Boeijen

chu

27.7.1941

-

15.9.1942

  Minister van Oorlog

Jhr Otto C.A.van Lidth de Jeude

lsp

15.9.1942

-

23.2.1945

Minister van Marine

Johannes Theodorus Furstner

-

27.7.1941

-

23.2.1945

Minister van Waterstaat

Johan Wilhelm Albarda

sdap

27.7.1941

-

23.2.1945

Minister van Handel,Nijverheid en Scheepvaart

Maximilien P.L.van Steenberge

kath

27.7.1941

-

17.11.1941

  Minister van Handel,Nijverheid en Scheepvaart a.i.

Jan van den Tempel

sdap

17.11.1941

-

8.1.1942

   Minister van Handel,Nijverheid en Scheepvaart

Pieter Adriaan Kerstens

kath

8.1.1942

-

31.5.1944

    Minister van Handel,Nijverheid en Landbouw a.i.

Johannes van den Broek

-

31.5.1944

-

23.2.1945

Minister van Landbouw en Visserij a.i.

Maximilien P.L.van Steenberge

chu

27.7.1941

-

17.11.1941

  Minister van Landbouw en Visserij a.i.

Jan van den Tempel

sdap

17.11.1941

-

8.1.1942

   Minister van Landbouw en Visserij

Pieter Adriaan Kerstens

kath

8.1.1942

-

31.5.1944

    Minister van Scheepvaart en Visserij

James Marnix de Booy

-

31.5.1944

-

23.2.1945

Minister van Soziale Zaken

Jan van den Tempel

sdap

27.7.1941

-

23.2.1945

Minister van KoloniŽn

Charles J.I.M.Welter

kath

27.7.1941

-

17.11.1941

  Minister van KoloniŽn a.i.

Pieter Sjoerd Gerbrandy

arp

17.11.1941

-

21.2.1942

   Minister van KoloniŽn

Pieter Sjoerd Gerbrandy

arp

21.2.1942

-

21.5.1942

    Minister van KoloniŽn

Johannes van Mook

-

21.5.1942

-

23.2.1945

Minister zonder Portefeuille

E.F.M.J.Michiels van Verduynen

-

31.12.1941

-

23.2.1945

Minister zonder Portefeuille

Pangeran Adipati Soejono

-

9.6.1942

-

5.1.1943

Minister zonder Portefeuille

Jacob Albertus Burger

sdap

11.8.1943

-

31.5.1944

KABINET   GERBRANDY 3

in Exil

23.2.1945 - 24.6.1945

ARP+KATH+LIB

MUTATIES 4.4.1945

Minister-president

Pieter Sjoerd Gerbrandy

arp

23.2.1945

-

24.6.1945

Minister voor Algemene Oorlogsvoering

Pieter Sjoerd Gerbrandy

arp

23.2.1945

-

24.6.1945

Minister van Buitenlandse Zaken

Eelco van Kleffens

-

23.2.1945

-

24.6.1945

Minister van Justitie a.i.

Pieter Sjoerd Gerbrandy

arp

23.2.1945

-

24.6.1945

Minister van Binnenlandse Zaken

Louis Joseph Maria Beel

kath

23.2.1945

-

24.6.1945

Minister van Onderwijs,Kunsten en Wetenschappen

Gerrit Bolkenstein

vdb

23.2.1945

-

24.6.1945

Minister van FinanciŽn

Gerardus Huysmans

kath

23.2.1945

-

24.6.1945

Minister van Oorlog a.i.

James Marnix de Booy

-

23.2.1945

-

4.4.1945

  Minister van Oorlog

Jan Eduard de Quay

kath

4.4.1945

-

24.6.1945

Minister van Marine

James Marnix de Booy

-

23.2.1945

-

24.6.1945

Minister van Waterstaat i.a.

.Franciscus Cornelis M.Wijffels

kath

23.2.1945

-

4.4.1945

  Minister van Waterstaat

Theodoor Philibert Tromp

-

4.4.1945

-

24.6.1945

Minister van Handel,Nijverheid en Landbouw

Johannes Hendrik Gispen

arp

23.2.1945

-

24.6.1945

Minister van Scheepvaart en Visserij

James Marnix de Booy

-

23.2.1945

-

24.6.1945

Minister van Soziale Zaken

.Franciscus Cornelis M.Wijffels

kath

23.2.1945

-

24.6.1945

Minister van Overzeesee Gebiedsdelen

Josef Ignaz J.M.Schmutzer

kath

23.2.1945

-

24.6.1945

Minister zonder Portefeuille

E.F.M.J.Michiels van Verduynen

-

23.2.1945

-

24.6.1945