NOR1
                                                               

Norges regjeringer  1905 - 1940

Michelsen Michelsen 2 Løvland Knudsen
Konow Bratlie Knudsen 2 Halvorsen
Blehr 2 Halvorsen 2 Berge Mowinckel
Lykke Hornsrud Mowinckel 2 Kolstad
Hunseid Mowinckel 3 Nygaardsvold  

Norges regjeringer  1873 - 1905

 

 

 

 

 

 

 

 

Regjeringa MICHELSEN

11.3.1905 -  7.6.1905

V+H+M

Statsminister og Justisminister

Christian Michelsen

h

11.3.1905

-

7.6.1905

Handelsminister

Sofus Arctander

v

11.3.1905

-

7.6.1905

Finansminister

Gunnar Knutsen

v

11.3.1905

-

7.6.1905

Forsvarsminister

Christian Olsson

h

11.3.1905

-

7.6.1905

Kirke-og undervisningsminister

Kristoffer Knudsen

h

11.3.1905

-

7.6.1905

Landbruksminister

Aasmund Vinje

m

11.3.1905

-

7.6.1905

Arbeidsminister

Kristoffer Lemkuhl

koal.

11.3.1905

-

7.6.1905

Regjeringa MICHELSEN 2

7.6.1905 - 23.10.1907

V+H+M

STATSRÅDSSKIFTE  6.12.1905,27.1.1906,7.11.1906,25.5.1907 og 28.9.1907

Statsminister

Christian Michelsen

h

7.6.1905

-

23.10.1907

Utenriksminister

Jørgen Løvland

v

7.6.1905

-

23.10.1907

Handelsminister

Sofus Arctander

v

7.6.1905

-

23.10.1907

Finansminister

Gunnar Knutsen

v

7.6.1905

-

31.10.1905

  Finansminister

Christian Michelsen

h

31.10.1905

-

6.12.1905

   Finansminister

Edvars Hagerup Bull

v

6.12.1905

-

7.11.1906

    Finansminister

Abraham Berge

v

7.11.1906

-

23.10.1907

Forsvarsminister

Christian Olsson

h

7.6.1905

-

25.5.1907

  Forsvarsminister

Christian Michelsen

h

25.5.1907

-

23.10.1907

Justisminister

Edvars Hagerup Bull

h

7.6.1905

-

6.12.1905

  Justisminister

Harald Bother

h

6.12.1905

-

23.10.1907

Kirke-og undervisningsminister

Kristoffer Knudsen

h

7.6.1905

-

27.1.1906

  Kirke-og undervisningsminister

Otto Jensen

-

27.1.1906

-

23.10.1907

Forsyningsminister

Harald Bother

v

7.6.1905

-

6.12.1905

Landbruksminister

Aasmund Vinje

m

7.6.1905

-

7.11.1906

  Landbruksminister

Sven Aarrestad

v

7.11.1906

-

23.10.1907

Arbeidsminister

Kristoffer Lemkuhl

koal.

7.6.1905

-

28.9.1907

  Arbeidsminister

Jørgen Brunchorst

v

28.9.1907

-

23.10.1907

Regjeringa  LØVLAND

 23.10.1907 - 19.3.1908

V+M

Statsminister

Jørgen Løvland

v

23.10.1907

-

19.3.1908

Utenriksminister

Jørgen Løvland

v

23.10.1907

-

19.3.1908

Handelsminister

Sofus Arctander

v

23.10.1907

-

19.3.1908

Kirke-og undervisningsminister

Abraham Berge

v

23.10.1907

-

19.3.1908

Landbruksminister

Sven Aarrestad

v

23.10.1907

-

19.3.1908

Arbeidsminister

Jørgen Brunchorst

v

23.10.1907

-

19.3.1908

Forsvarsminister

Karl Dawes

v

23.10.1907

-

19.3.1908

Justisminister

Johan Olaf Bredal

-

23.10.1907

-

19.3.1908

Finansminister

Johan Magnus Halvorsen

m

23.10.1907

-

19.3.1908

Regjeringa  KNUDSEN

æ

19.3.1908 - 2.2.1910

V

STATSRÅDSSKIFTE 11.4.1908,.20.8.1909  og 18.9.1909

Statsminister

Gunnar Knutsen

v

19.3.1908

-

2.2.1910

Utenriksminister

Wilhelm Christophersen

v

19.3.1908

-

2.2.1910

Finansminister

Gunnar Knutsen

v

19.3.1908

-

2.2.1910

Forsvarsminister

Thomas Thomassen Heftye

v

19.3.1908

-

11.4.1908

  Forsvarsminister

Hakon Lowzow

v

11.4.1908

-

20.8.1909

   Forsvarsminister

August Spørck

v

20.8.1909

-

2.2.1910

Kirke-og undervisningsminister

Karl Seip

v

19.3.1908

-

16.9.1909

  Kirke-og undervisningsminister

Knut Johannes Hougen

v

18.9.1909

-

2.2.1910

Justisminister

Johan Castberg

v

19.3.1908

-

2.2.1910

Landbruksminister

Hans Konrad Foosnæs

v

19.3.1908

-

2.2.1910

Arbeidsminister

Nils Claus Ihlen

v

19.3.1908

-

2.2.1910

Regjeringa  KONOW

2.2.1910 - 20.2.1912

Fr+H

STATSRÅDSSKIFTE 1.3.1910 og 11.6.1910

Statsminister

Wollert Konow

fr

2.2.1910

-

20.2.1912

Utenriksminister

Johannes Irgens

fr

2.2.1910

-

20.2.1912

Landbruksminister

Wollert Konow

fr

2.2.1910

-

1.3.1910

  Landbruksminister

Bernt Holtsmark

fr

1.3.1910

-

20.2.1912

Handelsminister

Sofus Arctander

fr

2.2.1910

-

11.6.1910

  Handelsminister

Bernhard Brænne

fr

11.6.1910

-

20.2.1912

Finansminister

Abraham Berge

fr

2.2.1910

-

20.2.1912

Justisminister

Herman Scheel

h

2.2.1910

-

20.2.1912

Forsvarsminister

Karl Sigvard Bull

h

2.2.1910

-

20.2.1912

Kirke-og undervisningsminister

Just Knud Qvistad

h

2.2.1910

-

20.2.1912

Arbeidsminister

Bernhard Brænne

h

2.2.1910

-

11.6.1910

  Arbeidsminister

Hans Jørgen Darre-Jenssen

fr

11.6.1910

-

20.2.1912

Regjeringa  BRATLIE

20.2.1912 - 31.1.1913

H+Fr

STATSRÅDSSKIFTE 23.8.1912

Statsminister

Jens Kristian Bratlie

h

20.2.1912

-

31.1.1913

Utenriksminister

Johannes Irgens

h

20.2.1912

-

31.1.1913

Forsvarsminister

Jens Kristian Bratlie

h

20.2.1912

-

31.1.1913

Arbeidsminister

Bernhard Brænne

h

20.2.1912

-

23.8.1912

  Arbeidsminister

Nils Olaf Hovednak

h

23.8.1912

-

31.1.1913

Kirke-og undervisningsminister

Edvard Liljedahl

fr

20.2.1912

-

31.1.1913

Handelsminister

Ambrosius Olsen Lindvig

fr

20.2.1912

-

31.1.1913

Justisminister

Fredrik Stang

h

20.2.1912

-

31.1.1913

Finansminister

Fredrik Ludvig Konow

fr

20.2.1912

-

31.1.1913

Landbruksminister

Erik Mathiassen Enge

fr

20.2.1912

-

31.1.1913

Regjeringa  KNUDSEN 2

31.1.1913 - 21.6.1920

V

STATSRÅDSSKIFTE 22.4.1915,8.8.1914,26.10.15-1.10.1916,28.4.1917-12.7.1918,20.2.-12.12.1919

Statsminister

Gunnar Knutsen

v

31.1.1913

-

21.6.1920

Utenriksminister

Nils Claus Ihlen

v

31.1.1913

-

21.6.1920

Landbruksminister

Gunnar Knutsen

v

31.1.1913

-

12.12.1919

Handelsminister

Johan Castberg

v

31.1.1913

-

3.6.1913

  Handelsminister

Kristian Friis Petersen

v

1.10.1916

-

20.2.1919

   Handelsminister

Kristian Friis Petersen

v

20.2.1919

-

21.6.1920

Justisminister

Lars Abrahamsen

v

31.1.1913

-

26.7.1916

  Justisminister

Andreas Tostrup Urbye

v

26.7.1916

-

1.5.1917

   Justisminister

Otto Blehr

v

1.5.1917

-

21.6.1920

Kirke-og undervisningsminister

Aasulv Olsen Bryggesaa

v

31.1.1913

-

26.10.1915

  Kirke-og undervisningsminister

Jørgen Løvland

v

26.10.1915

-

21.6.1920

Forsvarsminister

Hans Vilhelm Keilhau

v

31.1.1913

-

8.8.1914

  Forsvarsminister

Christian Holtfodt

v

8.8.1914

-

20.2.1919

   Forsvarsminister

Rudolf Peersen

v

20.2.1919

-

17.6.1919

    Forsvarsminister

Ivar Aavatsmark

v

17.6.1919

-

21.6.1920

Finansminister

Anton Thorkildsen Omholt

v

31.1.1913

-

12.12.1919

  Finansminister

Gunnar Knutsen

v

12.12.1919

-

21.6.1920

Arbeidsminister

Andreas Tostrup Urbye

v

31.1.1913

-

26.7.1916

  Arbeidsminister

Fredrik Nalum

v

26.7.1916

-

7.5.1920

   Arbeidsminister

Ole Monsen Mjelde

v

10.5.1920

-

21.6.1920

Sosialminister

Johan Castberg

v

3.6.1913

-

21.4.1914

  Sosialminister

Kristian Friis Petersen

v

22.4.1914

-

1.10.1916

   Sosialminister

Lars Abrahamsen

v

1.10.1916

-

20.2.1919

    Sosialminister

Paal Olav Berg

v

20.2.1919

-

21.6.1920

Forsyningsminister

Oddmund Vik

v

26.7.1916

-

28.11.1917

  Forsyningsminister

Birger Stuevold-Hansen

v

28.11.1917

-

20.2.1919

   Forsyningsminister

Haakon Five

v

20.2.1919

-

21.6.1920

Minister for Industrivaerer

Torolf Prytz

v

28.4.1917

-

5.7.1918

  Minister for Industrivaerer

Haakon Hauan

v

12.7.1918

-

1.5.1920

Regjeringa  HALVORSEN

21.6.1920 - 22.6.1921

H+Fr

Statsminister

Otto Halvorsen

h

21.6.1920

-

22.6.1921

Utenriksminister

Kristian Michelet

h

21.6.1920

-

22.6.1921

Justisminister

Otto Halvorsen

v

21.6.1920

-

22.6.1921

Finansminister

Edvars Hagerup Bull

h

21.6.1920

-

22.6.1921

Landbruksminister

Gunder Jahren

h

21.6.1920

-

22.6.1921

Kirke-og undervisningsminister

Nils Jensen

h

21.6.1920

-

22.6.1921

Forsvarsminister

Karl Wilhelm Wefring

fr

21.6.1920

-

22.6.1921

Sosialminister

Odd Klingenberg

fr

21.6.1920

-

22.6.1921

Forsyningsminister

Johan Holmboe

fr

21.6.1920

-

22.6.1921

Arbeidsminister

Cornelius Middelthon

h

21.6.1920

-

22.6.1921

Handelsminister

Gerd Meyer Bruun

h

21.6.1920

-

22.6.1921

Regjeringa BLEHR 2

22.6.1921 - 6.3.1923

V

STATSRÅDSSKIFTE 23/26.7.1921,31.5-20.10.1922

Statsminister

Otto Blehr

v

22.6.1921

-

6.3.1923

Utenriksminister

Arnold Ræstad

v

22.6.1921

-

31.5.1922

  Utenriksminister

Johan Ludvik Mowinckel

v

31.5.1922

-

6.3.1923

Finansminister

Otto Blehr

v

22.6.1921

-

6.3.1923

Kirke-og undervisningsminister

Fredrik Nalum

v

22.6.1921

-

6.3.1923

Forsvarsminister

Ivar Aavatsmark

v

22.6.1921

-

6.3.1923

Arbeidsminister

Ole Monsen Mjelde

v

22.6.1921

-

6.3.1923

Forsyningsminister

Ole Monsen Mjelde

v

22.6.1921

-

23.7.1921

  Forsyningsminister

Rasmus Mortensen

v

23.7.1921

-

31.10.1922

Justisminister

Olaf Amundsen

v

22.6.1921

-

24.8.1922

  Justisminister

Arnold Holmboe

v

24.8.1922

-

6.3.1923

Handelsminister

Johan Ludvik Mowinckel

v

22.6.1921

-

20.10.1922

  Handelsminister

Lars Oftedal

v

20.10.1922

-

6.3.1923

Sosialminister

Lars Oftedal

v

22.6.1921

-

20.10.1922

  Sosialminister

Rasmus Mortensen

v

20.10.1922

-

6.3.1923

Landbruksminister

Haakon Five

v

26.7.1921

-

6.3.1923

Regjeringa HALVORSEN 2

6.3.1923 - 30.5.1923

H+Fr

STATSRÅDSSKIFTE 24.3.1923

Statsminister

Otto Halvorsen

h

6.3.1923

-

24.3.1923

  Statsminister (styrt dept.)

Kristian Michelet

h

24.3.1923

-

30.5.1923

Utenriksminister

Kristian Michelet

h

6.3.1923

-

30.5.1923

Finansminister

Abraham Berge

fr

6.3.1923

-

30.5.1923

Forsvarsminister

Karl Wilhelm Wefring

fr

6.3.1923

-

30.5.1923

Sosialminister

Odd Klingenberg

h

6.3.1923

-

30.5.1923

Handelsminister

Johan Holmboe

fr

6.3.1923

-

30.5.1923

Arbeidsminister

Cornelius Middelthon

h

6.3.1923

-

30.5.1923

Kirke-og undervisningsminister

Ivar Sælen

h

6.3.1923

-

30.5.1923

Landbruksminister

Anders Venger

h

6.3.1923

-

30.5.1923

Regjeringa BERGE

30.5.1923 - 25.7.1924

Fr+H

STATSRÅDSSKIFTE 12.12.1923

Statsminister

Abraham Berge

fr

30.5.1923

-

25.7.1924

Utenriksminister

Kristian Michelet

h

30.5.1923

-

25.7.1924

Finansminister

Abraham Berge

h

30.5.1923

-

25.7.1924

Forsvarsminister

Karl Wilhelm Wefring

fr

30.5.1923

-

25.7.1924

Sosialminister

Odd Klingenberg

h

30.5.1923

-

25.7.1924

Handelsminister

Johan Holmboe

fr

30.5.1923

-

25.7.1924

Arbeidsminister

Cornelius Middelthon

h

30.5.1923

-

25.7.1924

Kirke-og undervisningsminister

Ivar Sælen

h

30.5.1923

-

24.11.1923

  Kirke-og undervisningsminister

Karl Sanne

h

12.12.1923

-

25.7.1924

Landbruksminister

Anders Venger

h

30.5.1923

-

25.7.1924

Justisminister

Christian Lange Rolfsen

h

30.5.1923

-

25.7.1924

Regjeringa MOWINCKEL

 25.7.1924 -  5.3.1926

V

Statsminister

Johan Ludvik Mowinckel

v

25.7.1924

-

5.3.1926

Utenriksminister

Johan Ludvik Mowinckel

v

25.7.1924

-

5.3.1926

Justisminister

Paal Olav Berg

v

25.7.1924

-

5.3.1926

Landbruksminister

Hakon Five

v

25.7.1924

-

5.3.1926

Arbeidsminister

Ole Monsen Mjelde

v

25.7.1924

-

5.3.1926

Sosialminister

Lars Oftedal

v

25.7.1924

-

5.3.1926

Finansminister

Arnold Holmboe

v

25.7.1924

-

5.3.1926

Kirke-og undervisningsminister

Ivar P.Tveiten

v

25.7.1924

-

5.3.1926

Forsvarsminister

Rolf Jacobsen

v

25.7.1924

-

5.3.1926

Handelsminister

Lars Olai Meling

v

25.7.1924

-

5.3.1926

Regjeringa  LYKKE

4.3.1926 - 28.1.1928

H+Fr

STATSRÅDSSKIFTE 26.7.1926 og.25.12.1927

Statsminister

Ivar Lykke

h

5.3.1926

-

28.1.1928

Utenriksminister

Ivar Lykke

h

5.3.1926

-

28.1.1928

Finansminister

Fredrik Ludvig Konow

fr

5.3.1926

-

28.1.1928

Forsvarsminister

Karl Wilhelm Wefring

fr

5.3.1926

-

26.7.1926

  Forsvarsminister

Ingolf Christensen

h

26.7.1926

-

28.1.1928

Arbeidsminister

A.Venger

h

5.3.1926

-

26.7.1926

  Arbeidsminister

Worm Hirsch Darre-Jenssen

h

26.7.1926

-

28.1.1928

Justisminister

Ingolf Christensen

h

5.3.1926

-

26.7.1926

  Justisminister

Knud Øyen

h

26.7.1926

-

28.1.1928

Kirke-og undervisningsminister

Wilhelm Christian Magelssen

h

5.3.1926

-

25.12.1927

  Kirke-og undervisningsminister

Ole Ludvig Bærøe

h

25.12.1927

-

28.1.1928

Sosialminister

Peter Andreas Morell

h

5.3.1926

-

28.1.1928

Landbruksminister

Ole Ludvig Bærøe

h

5.3.1926

-

28.1.1928

Handelsminister

Charles Robertson

h

5.3.1926

-

28.1.1928

Regjeringa HORNSRUD

28.1.1928 - 15.2.1928

A

Statsminister

Kristofer Hornsrud

a

28.1.1928

-

15.2.1928

Utenriksminister

Edvard Bull

a

28.1.1928

-

15.2.1928

Finansminister

Kristofer Hornsrud

a

28.1.1928

-

15.2.1928

Forsvarsminister

Christian Fredrik Monsen

a

28.1.1928

-

15.2.1928

Kirke-og undervisningsminister

Olav Steinnes

a

28.1.1928

-

15.2.1928

Sosialminister

Alfred Madsen

a

28.1.1928

-

15.2.1928

Landbruksminister

Johan Nygaardsvold

a

28.1.1928

-

15.2.1928

Handelsminister

Anton Alvestad

a

28.1.1928

-

15.2.1928

Justisminister

Corneliua Holmboe

a

28.1.1928

-

15.2.1928

Arbeidsminister

Magnus Nilssen

a

28.1.1928

-

15.2.1928

Regjeringa  MOWINCKEL 2

13.2.1930 - 12.5.1931

V

STATSRÅDSSKIFTE 20.11.1930

Statsminister

Johan Ludvik Mowinckel

v

15.2.1928

-

12.5.1931

Utenriksminister

Johan Ludvik Mowinckel

v

15.2.1928

-

12.5.1931

Arbeidsminister

Ole Monsen Mjelde

v

15.2.1928

-

12.5.1931

Handelsminister

Lars Oftedal

v

15.2.1928

-

12.5.1931

Landbruksminister

Hans Jørgensen Aarstad

v

15.2.1928

-

12.5.1931

Kirke-og undervisningsminister

Sigvald Mathias Hasund

v

15.2.1928

-

12.5.1931

Finansminister

Per Lund

v

15.2.1928

-

12.5.1931

Justisminister

Haakon Martin Evjenth

v

15.2.1928

-

21.11.1930

  Justisminister

Arne Sunde

v

21.11.1930

-

12.5.1931

Sosialminister

Torjus Værland

v

15.2.1928

-

12.5.1931

Forsvarsminister

Torgeir Anderssen-Rysst

v

15.2.1928

-

12.5.1931

Regjeringa  KOLSTAD

12.5.1931 - 14.3.1932

BP

STATSRÅDSSKIFTE 1.2.1932,25.1932 og 29.2.1932

Statsminister

Peder Ludvik Kolstad

bp

12.5.1931

-

1.2.1932

  Statsminister (styrt dept.)

Birger Braadland

bp

1.2.1932

-

29.2.1932

   Statsminister (styrt dept.)

Dean Trædal

bp

29.2.1932

-

10.3.1932

    Statsminister (styrt dept.)

Birger Braadland

bp

10.3.1932

-

14.3.1932

Utenriksminister

Birger Braadland

bp

12.5.1931

-

29.2.1932

Utenriksminister (styrt dept.)

Dean Trædal

bp

29.2.1932

-

10.3.1932

Utenriksminister

Birger Braadland

bp

10.3.1932

-

14.3.1932

Finansminister

Peder Ludvik Kolstad

bp

12.5.1931

-

1.2.1932

  Finansminister

Jon Sundby

bp

1.2.1932

-

14.3.1932

Kirke-og undervisningsminister

Dean Trædal

bp

12.5.1931

-

14.3.1932

Handelsminister

Per Larssen

bp

12.5.1931

-

14.3.1932

Forsvarsminister

Vidkun Quisling

bp

12.5.1931

-

14.3.1932

Arbeidsminister

Rasmus Langelande

bp

12.5.1931

-

14.3.1932

Sosialminister

Jakob Nilsson Vik

bp

12.5.1931

-

14.3.1932

Landbruksminister

Jon Sundby

bp

12.5.1931

-

25.2.1932

  Landbruksminister

lvar Kirkeby-Garstad

bp

25.2.1932

-

14.3.1932

Justisminister

Asbjörn Lindboe

bp

12.5.1931

-

14.3.1932

Regjeringa  HUNDSEID

14.3.1932 - 3.3.1933

BP

Statsminister

Jens Hundseid

bp

14.3.1932

-

3.3.1933

Utenriksminister

Birger Braadland

bp

14.3.1932

-

3.3.1933

Landbruksminister

Jens Hundseid

bp

14.3.1932

-

3.3.1933

Kirke-og undervisningsminister

Dean Trædal

bp

14.3.1932

-

3.3.1933

Forsvarsminister

Vidkun Quisling

bp

14.3.1932

-

3.3.1933

Arbeidsminister

Rasmus Langelande

bp

14.3.1932

-

3.3.1933

Sosialminister

Jakob Nilsson Vik

bp

14.3.1932

-

3.3.1933

Finansminister

Jon Sundby

bp

14.3.1932

-

3.3.1933

Justisminister

Asbjörn Lindboe

bp

14.3.1932

-

3.3.1933

Handelsminister

lvar Kirkeby-Garstad

bp

14.3.1932

-

3.3.1933

Regjeringa  MOWINCKEL 3

3.3.1933 -  20.3.1935

V

STATSRÅDSSKIFTE  28.10.1933 og 3.11.1934

Statsminister

Johan Ludvik Mowinckel

v

3.3.1933

-

20.3.1935

Utenriksminister

Johan Ludvik Mowinckel

v

3.3.1933

-

20.3.1935

Landbruksminister

Haakon Five

v

3.3.1933

-

20.3.1935

Arbeidsminister

Ole Monsen Mjelde

v

3.3.1933

-

20.3.1935

Handelsminister

Lars Olai Meling

v

3.3.1933

-

20.3.1935

Finansminister

Per Lund

v

3.3.1933

-

3.11.1934

Justisminister

Arne Sunde

v

3.3.1933

-

20.3.1935

Kirke-og undervisningsminister

Knut Liestøl

v

3.3.1933

-

20.3.1935

Forsvarsminister

Jens Kobro

v

3.3.1933

-

20.3.1935

Sosialminister

Ole Strømme

v

3.3.1933

-

28.10.1933

Sosialminister

Trygve Utheim

v

28.10.1933

-

20.3.1935

Finansminister

Gunnar Jahn

v

3.11.1934

-

20.3.1935

Regjeringa  NYGAARDSVOLD

20.3.1935 - 9.4.1940

A

STATSRÅDSSKIFTE 13.11.1936,1.7.1939 og 2.10.1939

Statsminister

Johan Nygaardsvold

a

20.3.1935

-

9.4.1940

Utenriksminister

Halvdan Koht

a

20.3.1935

-

9.4.1940

Arbeidsminister

Johan Nygaardsvold

a

20.3.1935

-

2.10.1939

  Arbeidsminister

Olav Hindahl

a

2.10.1939

-

9.4.1940

Forsvarsminister

Christian Fredrik Monsen

a

20.3.1935

-

22.12.1939

  Forsvarsminister

Birger Ljungberg

a

22.12.1939

-

9.4.1940

Handelsminister

Alfred Madsen

a

19.3.1935

-

1.7.1939

  Handelsminister

Tryggve Lie

a

1.7.1939

-

2.10.1939

   Handelsminister

Anders Frihagen

a

2.10.1939

-

9.4.1940

Landbruksminister

Hans Ystgaard

a

20.3.1935

-

9.4.1940

Finansminister

Adolf Indrebø

a

20.3.1935

-

13.11.1936

  Finansminister

Kornelius Bergsvik

a

13.11.1936

-

1.7.1939

   Finansminister

Oscar F.Torp

a

1.7.1939

-

9.4.1940

Sosialminister

Kornelius Bergsvik

a

20.3.1935

-

13.11.1936

  Sosialminister

Oscar F.Torp

a

13.11.1936

-

1.7.1939

   Sosialminister

Sverre Eilifsen Støstad

a

1.7.1939

-

9.4.1940

Kirke-og undervisningsminister

Nils Hjelmtveit

a

20.3.1935

-

9.4.1940

Justisminister

Tryggve Lie

a

20.3.1935

-

1.7.1939

  Justisminister

Terje Wold

a

1.7.1939

-

9.4.1940

Forsyningsminister

Tryggve Lie

a

2.10.1939

-

9.4.1940