BEL0
                                                        

De Belgische regeringen - Les Gouvernements de la Belgique ( 1831- 1899)

Goblet Sauvage Meulenaere Rogier
Theux de Meylandt Lebeau Nothomb Weyer
Theux de Meylandt 2 Rogier 2 Brouckére De Decker
Rogier 3 Frère-Orban Anethan Malou
Frère-Orban 2 Malou 2 Beenaert Burlet
Smet de Naeyer Vandenpeereboom    

 

 

 

 

 

 

 

 

MINISTERIE GOBLET

26.2.1831 - 23.3.1831

MUTATIES  27.2.1831 en 15.3.1831

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Albert Goblet d'Alviella

lib

26.2.1831

-

27.2.1831

  Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Étienne Gerlache

kath

27.2.1831

-

15.3.1831

   Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Albert Goblet d'Alviella

lib

15.3.1831

-

23.3.1831

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Albert Goblet d'Alviella

lib

26.2.1831

-

19.3.1831

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Sylvain van de Weyer

lib

26.2.1831

-

23.3.1831

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

J.F.Tielemans

lib

26.2.1831

-

23.3.1831

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Alexandre Gendabien

lib

26.2.1831

-

23.3.1831

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Charles de Brouckère

lib

26.2.1831

-

23.3.1831

MINISTERIE   SAUVAGE

23.3.1831 - 21.7.1831

MUTATIES 18/30.5.1831 en 10.7.1831

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Ètienne de Sauvage

lib

23.3.1831

-

21.7.1831

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Ètienne de Sauvage

lib

23.3.1831

-

21.7.1831

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Joseph Lebeau

lib

23.3.1831

-

10.7.1831

  M.van Buitenlandse Zaken - M.des Affaires étrangères (i.a.)

Ètienne de Sauvage

lib

10.7.1831

-

21.7.1831

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

A.Barthélemy

lib

23.3.1831

-

21.7.1831

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Charles de Brouckère

lib

23.3.1831

-

30.5.1831

  Minister van Financiën - Ministre des Finances(i.a.)

A.Duvivier

lib

30.5.1831

-

21.7.1831

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

C.d'Hane de Steenhuyse

lib

23.3.1831

-

18.5.1831

  Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

V.de Failly

lib

18.5.1831

-

21.7.1831

Minister zonder Portefeuille - Ministre sans Portefeuille

P.Devaux

lib

23.3.1831

-

21.7.1831

MINISTERIE  MEULENAERE

26.7.1831 - 17.9.1832

UNIONIST
MUTATIES 3.8.1831,12.11.1831 en 15.3.1832

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Felix de Meulenaere

kath

24.7.1831

-

20.10.1832

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Felix de Meulenaere

kath

26.7.1831

-

20.10.1832

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Ètienne de Sauvage

lib

26.7.1831

-

3.8.1831

  Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Charles de Brouckère

lib

3.8.1831

-

16.8.1931

   Minister van Binnenlandse Zaken - Min.de l'Interieur(i.a.)

Th.Teichmann

-

16.8.1931

-

12.11.1831

    Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur 

L.Fallon

lib

12.11.1831

-

21.11.1831

     Minister van Binnenlandse Zaken - Min.de l'Interieur(i.a.)

Barth.de Theux de Meylandt

kath

21.11.1831

-

20.10.1832

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

J.Raikem

kath

26.7.1831

-

20.10.1832

Minister van Financiën - Ministre des Finances

J.Coghen

lib

26.7.1831

-

20.10.1832

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

V.de Failly

lib

26.7.1831

-

3.8.1831

  Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

C.d'Hane de Steenhuyse

lib

3.8.1831

-

16.8.1931

   Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Charles de Brouckère

lib

16.8.1931

-

15.3.1832

    Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

F.de Merode

kath

15.3.1832

-

20.5.1832

     Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

L.A.F.Evain

-

20.5.1832

-

20.10.1832

Minister zonder Portefeuille - Ministre sans Portefeuille

Joseph Lebeau

lib

2.8.1831

-

22.8.1831

Minister zonder Portefeuille - Ministre sans Portefeuille

F.de Merode

kath

12.11.1831

-

20.10.1832

Minister zonder Portefeuille - Ministre sans Portefeuille

Barth.de Theux de Meylandt

kath

12.11.1831

-

21.11.1831

MINISTERIE  ROGIER

20.10.1832 - 1.8.1834

UNIONIST
MUTATIE 27.12.1832

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Charles Rogier

lib

20.10.1832

-

4.8.1834

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Charles Rogier

lib

20.10.1832

-

4.8.1834

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Albert Goblet d'Alviella

lib

20.10.1832

-

27.12.1833

  M.van Buitenlandse Zaken - M.des Affaires étrangères (i.a.)

F.de Merode

kath

27.12.1833

-

4.8.1834

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Joseph Lebeau

lib

20.10.1832

-

4.8.1834

Minister van Financiën - Ministre des Finances

A.Duvivier

-

20.10.1832

-

4.8.1834

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

L.A.F.Evain

-

20.10.1832

-

4.8.1834

Minister zonder Portefeuille - Ministre sans Portefeuille

F.de Merode

kath

20.10.1832

-

4.8.1834

MINISTERIE  THEUX MEYLANDT

4.8.1834 - 6.4.1840

UNIONIST
MUTATIES 19.8.1836,13.12.1836,18.2.1839 en 8.6.1839

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Barth.de Theux de Meylandt

kath

4.8.1834

-

18.4.1840

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Barth.de Theux de Meylandt

kath

4.8.1834

-

18.4.1840

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Felix de Meulenaere

kath

4.8.1834

-

13.12.1836

  Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Barth.de Theux de Meylandt

kath

13.12.1836

-

18.4.1840

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

A.Ernst

lib

4.8.1834

-

4.2.1839

  Minister van Justitie - Ministre de la Justice (i.a.)

Jean-Baptiste Nothomb

lib

4.2.1839

-

8.6.1839

   Minister van Justitie - Ministre de la Justice

J.Raikem

kath

8.6.1839

-

18.4.1840

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Edouard d'Huart

lib

4.8.1834

-

4.2.1839

  Minister van Financiën - Ministre des Finances (i.a.)

F.de Merode

kath

4.2.1839

-

18.2.1839

   Minister van Financiën - Ministre des Finances

J.Willmar

lib

18.2.1839

-

5.4.1839

    Minister van Financiën - Ministre des Finances

L.Desmaisiéres

kath

5.4.1839

-

18.4.1840

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

L.A.F.Evain

-

4.8.1834

-

19.8.1836

  Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

J.Willmar

lib

19.8.1836

-

18.4.1840

Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

Jean-Baptiste Nothomb

lib

13.1.1837

-

18.4.1840

Min.zonder Portefeuille - Ministre sans Portefeuille

F.de Merode

kath

4.8.1834

-

18.2.1839

MINISTERIE  LEBEAU

18.4.1840 - 13.8.1841

UNIONIST (LIB)

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Joseph Lebeau

lib

18.4.1840

-

13.4.1841

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Joseph Lebeau

lib

18.4.1840

-

13.4.1841

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Charles Liedts

lib

18.4.1840

-

13.4.1841

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

M.Leclercq

lib

18.4.1840

-

13.4.1841

Minister van Financiën - Ministre des Finances

E.Mercier

lib

18.4.1840

-

13.4.1841

Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

Charles Rogier

lib

18.4.1840

-

13.4.1841

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

G.Buzen

lib

18.4.1840

-

13.4.1841

MINISTERIE  NOTHOMB

13.4.1841 - 19.6.1845

UNIONIST
MUTATIES 5.8.1841,14.12.1841,6.2.1842 en 16.4.1843

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Jean-Baptiste Nothomb

lib

13.4.1841

-

30.6.1845

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Jean-Baptiste Nothomb

lib

13.4.1841

-

13.4.1841

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Felix de Meulenaere

kath

13.4.1841

-

5.8.1841

  Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Camille conde de Briey

kath

5.8.1841

-

16.4.1843

   Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Albert Goblet d'Alviella

kath

16.4.1843

-

13.4.1841

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

O.van Volxem

lib

13.4.1841

-

13.4.1841

  Minister van Justitie - Ministre de la Justice (i.a.)

Jean-Baptiste Nothomb

lib

14.12.1841

-

13.4.1841

   Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Jules d'Anethan

kath

16.4.1843

-

13.4.1841

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Camille conde de Briey

lib

18.4.1840

-

13.4.1841

  Minister van Financiën - Ministre des Finances

J.Smits

lib

5.8.1841

-

13.4.1841

   Minister van Financiën - Ministre des Finances

E.Mercier

lib

16.4.1843

-

13.4.1841

Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

L.Desmaisières

kath

13.4.1841

-

13.4.1841

  Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

A.Deschamps

kath

16.4.1843

-

13.4.1841

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

G.Buzen

lib

13.4.1841

-

13.4.1841

  Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Henri de Liem

lib

6.2.1842

-

13.4.1841

   Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre ( (i.a.)

L.Desmaisiéres

lib

5.4.1843

-

13.4.1841

    Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

P.Dupont

lib

16.4.1843

-

13.4.1841

Minister zonder Portefeuille - Ministre sans Portefeuille

Felix de Meulenaere

kath

4.8.1834

-

5.8.1841

MINISTERIE  WEYER

30.7.1845 - 2.3.1846

UNIONIST
MUTATIE   27.2.1846

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Sylvain van de Weyer

kath

30.7.1845

-

31.3.1846

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Sylvain van de Weyer

kath

30.7.1845

-

31.3.1846

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Adolphe Dechamps

kath

30.7.1845

-

31.3.1846

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Jules d'Anethan

kath

30.7.1845

-

31.3.1846

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Jules Malou

kath

30.7.1845

-

31.3.1846

Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

Constant d'Hoffschmidt

lib

30.7.1845

-

31.3.1846

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

P.Dupont

lib

30.7.1845

-

27.2.1846

  Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre (interim)

Jules d'Anethan

kath

27.2.1846

-

31.3.1846

Minister zonder Portefeuille - Ministre sans Portefeuille

Felix de Meulenaere

kath

30.7.1845

-

31.3.1846

Minister zonder Portefeuille - Ministre sans Portefeuille

Edouard d'Huart

lib

30.7.1845

-

31.3.1846

MINISTERIE  THEUX MEYLANDT 2

31.4.1846 -12.8.1847

UNIONIST (KATH)

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Barth.de Theux de Meylandt

kath

31.3.1846

-

12.8.1847

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Barth.de Theux de Meylandt

kath

31.3.1846

-

12.8.1847

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Adolphe Dechamps

kath

31.3.1846

-

12.8.1847

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Jules d'Anethan

kath

31.3.1846

-

12.8.1847

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Jules Malou

kath

31.3.1846

-

12.8.1847

Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

G.de Bavay

kath

31.3.1846

-

12.8.1847

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Albert Prisse

kath

31.3.1846

-

12.8.1847

Minister zonder Portefeuille - Ministre sans Portefeuille

Felix de Meulenaere

kath

31.3.1846

-

12.8.1847

Minister zonder Portefeuille - Ministre sans Portefeuille

Edouard d'Huart

lib=>kath

31.3.1846

-

12.8.1847

MINISTERIE  ROGIER 2

12.8.1847 - 28.9.1852

LIBERAAL
MUTATIES 18.7.1848,12.8.1850 en 13.6.1851

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Charles Rogier

lib

12.8.1847

-

31.10.1852

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Charles Rogier

lib

12.8.1847

-

31.10.1852

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Constant d'Hoffschmidt

lib

12.8.1847

-

31.10.1852

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

F-P.de Haussy

lib

12.8.1847

-

12.8.1850

  Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Victor Tesch

lib

12.8.1850

-

31.10.1852

Minister van Financiën - Ministre des Finances

L.Veydt

lib

12.8.1847

-

18.7.1848

  Minister van Financiën - Ministre des Finances

Hubert Joseph Frère-Orban

lib

18.7.1848

-

17.9.1852

   Minister van Financiën - Ministre des Finances (i.a.)

Charles Liedts

lib

17.9.1852

-

31.10.1852

Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

Hubert Joseph Frère-Orban

lib

12.8.1847

-

12.8.1847

  Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

H.Rolin

lib

18.7.1848

-

12.8.1847

   Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

E.Van Hoorebeke

lib

12.8.1850

-

31.10.1852

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

P.Chazal

lib

31.3.1846

-

12.8.1850

  Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Laurent Brialmont

lib

12.8.1850

-

13.6.1851

   Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

V.P.E.Anoul

lib

13.6.1851

-

31.10.1852

MINISTERIE  BROUCKÈRE

31.10.1852 - 2.3.1855

LIBERAAL

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Henri de Brouckère

lib

31.10.1852

-

30.3.1855

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Henri de Brouckère

lib

31.10.1852

-

30.3.1855

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

F.Piercot

-

31.10.1852

-

30.3.1855

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Ch.Faider

-

31.10.1852

-

30.3.1855

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Charles Liedts

lib

31.10.1852

-

30.3.1855

Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

E.Van Hoorebeke

lib

31.10.1852

-

30.3.1855

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

V.P.E.Anoul

lib

31.10.1852

-

30.3.1855

MINISTERIE  DE DECKER

30.3.1855 - 30.10.1857

UNIONIST

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Pieter de Decker

kath

30.3.1855

-

9.11.1857

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Pieter de Decker

kath

30.3.1855

-

9.11.1857

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Charles Vilain

kath

30.3.1855

-

9.11.1857

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

A.Nothomb

-

30.3.1855

-

9.11.1857

Minister van Financiën - Ministre des Finances

E.Mercier

lib

30.3.1855

-

9.11.1857

Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

A.Dumon

lib

30.3.1855

-

9.11.1857

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Leonard Greindl

-

30.3.1855

-

9.11.1857

MINISTERIE  ROGIER 3

9.11.1857 - 21.12.1867

LIBERAAL
MUTATIES 14.1.1859,6.4.1859,26.10.1861,12.11.1865 en 13.12.1866

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Charles Rogier

lib

9.11.1857

-

3.1.1868

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Charles Rogier

lib

9.11.1857

-

26.10.1861

  Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur 

Alphonse vanden Peereboom

lib

26.10.1861

-

3.1.1868

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Adophe de Vriére

lib

9.11.1857

-

26.10.1861

  Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Charles Rogier

lib

26.10.1861

-

3.1.1868

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Victor Tesch

lib

9.11.1857

-

12.11.1865

  Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Jules Bara

lib

12.11.1865

-

3.1.1868

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Hubert Joseph Frère-Orban

lib

9.11.1857

-

3.1.1868

Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

J.Partoes

lib

9.11.1857

-

14.1.1859

  Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

Jules vander Stichelen

lib

14.1.1859

-

3.1.1868

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

E.Berten

-

9.11.1857

-

6.4.1859

  Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

P.Chazal

-

6.4.1859

-

13.12.1866

   Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

A.Goethals

-

13.12.1866

-

3.1.1868

MINISTERIE  FRÈRE-ORBAN

3.1.1868 - 16.7.1870

LIBERAAL

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Hubert Joseph Frère-Orban

lib

3.1.1868

-

2.7.1870

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Hubert Joseph Frère-Orban

lib

3.1.1868

-

2.7.1870

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Jules vander Stichelen

lib

3.1.1868

-

2.7.1870

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

E.Pirmez

lib

3.1.1868

-

2.7.1870

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Jules Bara

lib

3.1.1868

-

2.7.1870

Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

A.Jamar

lib

3.1.1868

-

2.7.1870

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

B.Renard

-

3.1.1868

-

2.7.1870

MINISTERIE  ANETHAN

2.7.1870 - 1.12.1871

KATHOLIEK
MUTATIES 3.8.1870 en 12.9.1870

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Jules Joseph d'Anethan

kath

2.7.1870

-

7.12.1871

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Jules Joseph d'Anethan

kath

2.7.1870

-

7.12.1871

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Joseph Kervyn de Lettenhove

kath

2.7.1870

-

7.12.1871

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Prosper Cornesse

kath

2.7.1870

-

7.12.1871

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Pierre Tack

kath

2.7.1870

-

3.8.1870

  Minister van Financiën - Ministre des Finances

Victor Jacobs

kath

3.8.1870

-

7.12.1871

Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

Victor Jacobs

kath

2.7.1870

-

3.8.1870

  Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics (i.a.)

Jules Joseph d'Anethan

kath

3.8.1870

-

12.9.1870

   Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

Armand Wasseige

kath

12.9.1870

-

7.12.1871

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Henri Guillaume

-

2.7.1870

-

7.12.1871

Minister zonder Portefeuille - Ministre sans Portefeuille

Jules Malou

kath

24.7.1870

-

5.12.1870

MINISTERIE  MALOU

7.12.1871 - 11.6.1878

KATHOLIEK
MUTATIE   23.10.1873

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Jules Malou

kath

7.12.1871

-

19.6.1878

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Jules Malou

kath

7.12.1871

-

19.6.1878

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

G.d'Aspremont Lynden

kath

7.12.1871

-

19.6.1878

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Charles Delcour

kath

7.12.1871

-

19.6.1878

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Théophile de Lantsheere

kath

7.12.1871

-

19.6.1878

Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

Francois Moncheur

kath

7.12.1871

-

23.10.1873

  Min.van Openbare Wrken - Min.des Travaux publics

Auguste Beernaert

kath

23.10.1873

-

19.6.1878

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Henri Guillaume

kath

7.12.1871

-

7.12.1871

  Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Séraphin Thiebauld

kath

23.10.1873

-

7.12.1871

Minister zonder Portefeuille - Ministre sans Portefeuille

Barth.de Theux de Meylandt

kath

7.12.1871

-

21.8.1874

MINISTERIE  FRÈRE-ORBAN 2

18.6.1878 - 10.7.1884

LIBERAAL
MUTATIES 8.9.1879,6.11.1880 en 5.8.1882

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Hubert Joseph Frère-Orban

lib

18.6.1878

-

16.8.1884

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Hubert Joseph Frère-Orban

lib

18.6.1878

-

16.8.1884

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Gustave Rolin-Jacquemyns

lib

18.6.1878

-

16.8.1884

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Jules Bara

lib

18.6.1878

-

16.8.1884

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Charles Graux

lib

18.6.1878

-

16.8.1884

Min.van Openbare Werken - Min.des Travaux publics

Charles-Xavier Sainctelette

lib

18.6.1878

-

5.8.1882

  Min.van Openbare Werken - Min.des Travaux publics

Xavier Olin

lib

5.8.1882

-

16.8.1884

Min.van Openbaar Onderwijs- Min.de l'Instruction publique

Pierre van Humbeeck

lib

18.6.1878

-

16.8.1884

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Bruno Renard

-

18.6.1878

-

8.9.1879

  Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Jean-Baptiste Liagre

-

8.9.1879

-

6.11.1880

   Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Guillaume Gratry

-

6.11.1880

-

16.8.1884

MINISTERIE  MALOU 2

16.6.1884 - 26.10.1884

KATHOLIEK

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Jules Malou

kath

16.6.1884

-

26.10.1884

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Jules Malou

kath

16.6.1884

-

26.10.1884

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Adolphe de Moreau-Dandry

kath

16.6.1884

-

26.10.1884

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Victor Jacobs

kath

16.6.1884

-

26.10.1884

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Charles Woeste

kath

16.6.1884

-

26.10.1884

M.van Landb.,Niljv.,Op.Wer- M.de l'Agric.,de l'Ind.et des Trav.publ.

Auguste Beernaert

kath

16.6.1884

-

26.10.1884

M.van Spoorw.,Post,Telegr.-M.des Chemins de Fer,Postes,Télégr.

Jules Vandenpeereboom

kath

16.6.1884

-

26.10.1884

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Charles Pontus

-

16.6.1884

-

26.10.1884

MINISTERIE  BEERNAERT

26.10.1884 - 17.3.1894

KATHOLIEK
MUTATIES 24.10.1887,6.11.1890,2.3.1891,31.10.1892 en 4.5.1893

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Auguste Beernaert

kath

26.10.1884

-

26.3.1894

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Auguste Beernaert

kath

26.10.1884

-

26.3.1894

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Joseph de Caraman-Chimay

kath

26.10.1884

-

29.3.1892

  M.van Buitenlandse Zaken - M.des Affaires étrangères (i.a.)

Auguste Beernaert

kath

29.3.1892

-

31.10.1892

   Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Henri de Merode-Westerloo

kath

31.10.1892

-

26.3.1894

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Johan Thonissen

kath

26.10.1884

-

27.10.1887

  Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Joseph Devolder

kath

27.10.1887

-

6.11.1890

   Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Ernest Melot

kath

6.11.1890

-

2.3.1891

   Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Jules de Burlet

kath

2.3.1891

-

26.3.1894

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Joseph Devolder

kath

26.10.1884

-

24.10.1887

  Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Jules Le Jeune

kath

24.10.1887

-

26.3.1894

M.van Landb.,Niljv.,Op.Wer- M.de l'Agric.,de l'Ind.et des Trav.publ.

Adolphe de Moreau

kath

26.10.1884

-

26.8.1888

  M.van Landb.,Niljv.,Op.Wer -M.de l'Agric.,de l'Ind.et des Trav.publ.

Leon de Bruyn

kath

26.8.1888

-

26.3.1894

M.van Spoorw.,Post,Telegr.-M.des Chemins de Fer,Postes,Télégr.

Jules Vandenpeereboom

kath

26.10.1884

-

26.3.1894

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Charles Pontus

-

26.10.1884

-

4.5.1893

  Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Jacques Brassine

-

4.5.1893

-

26.3.1894

MINISTERIE  BURLET

26.3.1894 - 25.2.1896

KATHOLIEK
MUTATIES 25.5.1895 en 11.1.1896

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Jules de Burlet

kath

26.3.1894

-

25.2.1896

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Jules de Burlet

kath

26.3.1894

-

25.5.1895

  Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur 

Frans Schollaert

kath

25.5.1895

-

25.2.1896

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Henri de Merode-Westerloo

kath

26.3.1894

-

25.5.1895

  Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Jules de Burlet

kath

25.5.1895

-

11.1.1896

   Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères (i.a.)

Jacques Brassine

-

11.1.1896

-

25.2.1896

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Victor Begerem

kath

26.3.1894

-

25.2.1896

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Paul de Smet de Nayer

kath

26.3.1894

-

25.2.1896

M.van Landb.,Niljv.,Op.Wer- M.de l'Agric.,de l'Ind.et des Trav.publ.

Leon de Bruyn

kath

26.3.1894

-

25.5.1895

  Min.van Landb.en Op.Wer. -Min.de l'Agricult.et des Travaux publ.

Leon de Bruyn

kath

25.5.1895

-

26.3.1894

  Min.van Nijverheid en Arbeid - Ministre de l'Industrie et du Travail

Albert Nyssens

kath

25.5.1895

-

25.2.1896

M.van Spoorw.,Post,Telegr.-M.des Chemins de Fer,Postes,Télégr.

Jules Vandenpeereboom

kath

26.3.1894

-

25.2.1896

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Jacques Brassine

-

26.3.1894

-

25.2.1896

MINISTERIE  SMET DE NAYER

25.2.1896 - 23.1.1899

KATHOLIEK
MUTATIE 11.11.1896

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Paul de Smet de Nayer

kath

25.2.1896

-

24.1.1899

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Paul de Smet de Nayer

kath

25.2.1896

-

24.1.1899

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Paul de Favereau

kath

25.2.1896

-

24.1.1899

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur

Frans Schollaert

kath

25.2.1896

-

24.1.1899

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Victor Begerem

kath

25.2.1896

-

24.1.1899

Min.van Landb.en Op.Wer. -Min.de l'Agricult.et des Travaux publ.

Leon de Bruyn

kath

25.2.1896

-

24.1.1899

Min.van Nijverheid en Arbeid - Ministre de l'Industrie et du Travail

Albert Nyssens

kath

25.2.1896

-

24.1.1899

M.van Spoorw.,Post,Telegr.-M.des Chemins de Fer,Postes,Télégr.

Jules Vandenpeereboom

kath

25.2.1896

-

24.1.1899

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Jacques Brassine

-

25.2.1896

-

11.11.1896

  Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre (i.a.)

Jules Vandenpeereboom

kath

11.11.1896

-

24.1.1899

MINISTERIE  VANDENPEEREBOOM

24.1.1899-31.7.1899

KATHOLIEK

Voorzitter van de Ministerrad - Chef de Cabinet

Jules Vandenpeereboom

kath

24.1.1899

-

5.8.1899

M.van Spoorw.,Post,Telegr.-M.des Chemins de Fer,Postes,Télégr.

Jules Vandenpeereboom

kath

24.1.1899

-

5.8.1899

Min.van Buitenlandse Zaken - Min.des Affaires étrangères

Paul de Favereau

kath

24.1.1899

-

5.8.1899

Minister van Binnenlandse Zaken - Ministre de l'Interieur 

Frans Schollaert

kath

24.1.1899

-

5.8.1899

Minister van Justitie - Ministre de la Justice

Victor Begerem

kath

24.1.1899

-

5.8.1899

Minister van Financiën - Ministre des Finances

Julien Liebaert

kath

24.1.1899

-

5.8.1899

Min.van Landb.en Op.Wer. -Min.de l'Agricult.et des Travaux publ.

Leon de Bruyn

kath

24.1.1899

-

5.8.1899

Min.van Nijverheid en Arbeid - Ministre de l'Industrie et du Travail

Gérard Cooreman

kath

24.1.1899

-

5.8.1899

Minister van Oorlog - Ministre de la Guerre

Jules Vandenpeereboom

kath

24.1.1899

-

5.8.1899